Okunma

Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor!


04 Şubat 2015 Çarşamba 06:00
Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor!

IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve ODTÜ Teknokent ortaklığında bu sene ilki gerçekleştirilecek olan HACKMETU, 14-15 Şubat 2015 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Yarışmacı gruplar 30 saat boyunca güvenlik temalı sorulara çözüm bulmaya çalışıp verilen sistemlere sızmaya çalışacaklar.

14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan HACKMETU üniversitelerde bilgisayar mühendisliği üzerine uğraşan insanlarda bilgi ve bilişim güvenliği konuları hakkındaki bilinci artırmak ve güvenlik konusunun amatör bireylerin yaptığı gibi forumlardan elde edilen programlar kullanılarak yapılan bir iş değil, bir bilim olduğunu, insanların yıllarını harcadıkları eğitimi ve zekalarını kullanmalarını gerektiren bir dal olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan etkinlik aynı zamanda hem bilgisayar mühendisliğinden hem de diğer bölümlerden kendini güvenlik alanında geliştirmek isteyen her öğrencinin yeni bilgiler ve yetenekler kazanmasını sağlamayı hedeflerken, öğrencilerin bilişim sistemleri güvenliğinin temelleri ve problem çözme gibi konularda bilinçlendirmeyi ve cesaretlendirmeyi hedefliyor.

Etkinliğin başlangıcı ile aktif hale gelecek sistemlere sızmaya çalışacak olan yarışmacılar, etkinlik süresince web, pwnable, reverse engineering ve cryptography alanları ile ilgili bilgilerini kullanacaklar. Yarışmanın sonucu doğrultusunda dereceye giren ilk üç yarışmacıya para ödülü verileceği gibi yarışmacıların etkinlikteki performanslarına göre yarışmanın sponsorları sahibinden.com ve Labris iş ve staj tekliflerinde bulunacak. Etkinlik hakkındaki detaylı bilgiye http://hackmetu.com/ sitesinden ulaşılabilir.
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu tür yarışmaların duyurularını daha sık yapmanız, bizim gibi bilişim alanında öğrenim gören öğrenciler ya da meraklıları için çok faydalı olacaktır. Bilgi için teşekkürler…

" Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "