Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor!


04 Şubat 2015 Çarşamba 06:00
Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor!

IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve ODTÜ Teknokent ortaklığında bu sene ilki gerçekleştirilecek olan HACKMETU, 14-15 Şubat 2015 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Yarışmacı gruplar 30 saat boyunca güvenlik temalı sorulara çözüm bulmaya çalışıp verilen sistemlere sızmaya çalışacaklar.

14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan HACKMETU üniversitelerde bilgisayar mühendisliği üzerine uğraşan insanlarda bilgi ve bilişim güvenliği konuları hakkındaki bilinci artırmak ve güvenlik konusunun amatör bireylerin yaptığı gibi forumlardan elde edilen programlar kullanılarak yapılan bir iş değil, bir bilim olduğunu, insanların yıllarını harcadıkları eğitimi ve zekalarını kullanmalarını gerektiren bir dal olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan etkinlik aynı zamanda hem bilgisayar mühendisliğinden hem de diğer bölümlerden kendini güvenlik alanında geliştirmek isteyen her öğrencinin yeni bilgiler ve yetenekler kazanmasını sağlamayı hedeflerken, öğrencilerin bilişim sistemleri güvenliğinin temelleri ve problem çözme gibi konularda bilinçlendirmeyi ve cesaretlendirmeyi hedefliyor.

Etkinliğin başlangıcı ile aktif hale gelecek sistemlere sızmaya çalışacak olan yarışmacılar, etkinlik süresince web, pwnable, reverse engineering ve cryptography alanları ile ilgili bilgilerini kullanacaklar. Yarışmanın sonucu doğrultusunda dereceye giren ilk üç yarışmacıya para ödülü verileceği gibi yarışmacıların etkinlikteki performanslarına göre yarışmanın sponsorları sahibinden.com ve Labris iş ve staj tekliflerinde bulunacak. Etkinlik hakkındaki detaylı bilgiye http://hackmetu.com/ sitesinden ulaşılabilir.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bu tür yarışmaların duyurularını daha sık yapmanız, bizim gibi bilişim alanında öğrenim gören öğrenciler ya da meraklıları için çok faydalı olacaktır. Bilgi için teşekkürler…

" Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Güvenliği Uzmanları Yarışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!