Okunma

Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı


29 Mayıs 2015 Cuma 16:00
Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı

Bilindiği üzere ülkemizde hizmet veren pek çok kariyer sitesi mevcut. Fakat bu kariyer siteleri geniş bir kitleye hitap ettiği için iş bulma konusunda bazı zamanlar çeşitli aksaklıklar olabiliyor. Daha doğru bir şekilde ifade etmek gerekirse, bu kariyer sitelerinin bir odak noktası bulunmadığından iş verenler ve iş arayanlar kendilerine uygun ilanı bulmakta bir hayli zorlanıyorlar.

Bilişim Sektörü Kariro’da Buluşuyor

Bilişim alanında iş arayanlara hitap eden Kariro.com, işte tam bu aksaklığı ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir site olarak karşımıza çıkıyor. Kariro.com bilişim sektörüne odaklanarak bu alanda, ya da staj imkanı arayanların hızlı bir şekilde ilgili ilanlara ulaşmalarını sağlıyor.

15-05/29/intro2-1432900402.jpg

Site ayrıca işverenler içinde devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atıyor. Özellikle yeni girişimci, kobi gibi işverenlerin yüksek fiyatlardan şikayetçi olduğu iş ilanı verme derdine de son veren Kariro.com başvuru başına ödeme sistemini geliştirmiştir. İşverenler iş ilanı vermek için ücret ödemiyorlar. Sadece iş ilanlarına başvuru aldıkça ücret ödeyerek yüksek iş ilanı yükünden kurtulmuş oluyorlar.

İş Verenler için de Avantajlı

Konu ile ilgili açıklama yapan Kariro.com Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu “ özellikle bilişimci gençler başta olmak üzere bilişim alanı ile ilgilenen herkesin rahatça iş bulmaları ve bilişim alanında aday arayan firmaların ise rahatça iş ilanı vermeleri için yola çıktıklarını ve her iki tarafında bu arayışlarını kolayca sonlandırmalarını hedeflediklerini belirtiyor.

Bilinen kariyer sitelerinden tamamen farklı bir yapıda hayata koydukları bu yeni startup girişimi ile sektöre farklı bir boyut kazandırmayı hedeflediklerini belirten Hacıömeroğlu, firmaların iş ilanı vermek için ciddi maliyetlere girmesine, iş arayanların ise iş bulmak için saatlerce iş aramalarına gerek olmadığını sözlerine ekliyor.

Eğer bilişim sektöründe çalışmak gibi bir niyetiniz varsa, Kariro.com‘a bir göz atmanızı öneririz.

:: Daha önce kariyer sitelerinden iş bulma şansınız oldu mu?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok fazla çalışmayan yer var, hatalar dolu. Umarım düzeltirler. Şuan kullanılabilir olmaktan uzak.

" Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "