Okunma

Bilişim Sektörünün Nabzı Kodla 2016’da Tutuluyor!


11 Nisan 2016 Pazartesi 06:01
Bilişim Sektörünün Nabzı Kodla 2016’da Tutuluyor!

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Kodla 2016, Trabzon Hackerspace tarafından tamamen gönüllük esas alınarak organize edilmekte olan bir etkinliktir.

Sende bilişim sektörünün nabzını tutmak istiyorsan bu etkinlikte yerini kap! Çünkü maalesef katılım sınırımız var!

Hayatı Kodla Günleri

Kodla etkinliği ilk defa 2015 yılında Trabzon Hackerspace tarafından organize edildi. Bu senede büyük çaplı bir organize ekibiyle hazırlanıyor.

Yazılım alanında tabulardan uzaklaşmış ve genellikle özgür yazılım tabirini savunan dolgun konuşmacı kadrosu ile 2 gün boyunca 12 farklı konu üzerinde durulacak. Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarından katılacak konuşmacılar aracılığıyla staj imkanları da elde etmek sizlerin elinizde!

Kodla 2016 etkinliği 30 Nisan – 1 Mayıs tarihinde  Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşecektir.

Konuşmacılara ve katılımcılara daha kaliteli bir ortam sunmak adına etkinliğe kayıt olmak için ve bunun  yanı sıra sürpriz hediyeler gibi konuların daha rahat ulaşılması açısında Eventbrite üzerinden ücretsiz veya ücretli biletler edinmek mümkün.

Kodla 2016 bizleri neler bekliyor?

Geçen sene öğrenciler için staj ve iş imkanı sağlayan kodla etkinliği, sadece bilgi paylaşım merkezi olmayıp, sektördeki insanlarla bağlantı kurmak adına büyük bir imkan sunduğunu fark ettik.

Bu sene ise konuşmacılar için sunum zamanı ayarlamanın yanında; katılımcılar için ise bu konuşmacılarla rahat iletişim kurabilecekleri ve bağlantılar kazanacakları bir zaman dilimi yaratmaya çalıştık.

:: Kodla 2016 etkinliğine katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Bilişim Sektörünün Nabzı Kodla 2016’da Tutuluyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  haçam kodla seneye var midur

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bence de sana ne?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ordaya ulaşım ve konaklama masraflarmız bize mi ait ? anlamadım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke gidebilsek de İstatistik ve Bilgisayar Bilimlerinde hem akademisyen hemde yazılımcı olan değerli hocamız Orhan KESEMEN le tekrar görüşebilsek.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  eyi bize ne 🙂

" Bilişim Sektörünün Nabzı Kodla 2016’da Tutuluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Sektörünün Nabzı Kodla 2016’da Tutuluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Sektörünün Nabzı Kodla 2016’da Tutuluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "