Okunma

Bill Gates, Trump hakkında ağır konuştu!


18 Mayıs 2018 Cuma 10:00
Bill Gates, Trump hakkında ağır konuştu!

Bill Gates aşı konusunda yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekiyordu. Bill Gates aşı çalışmalarında, Trump ile yaptığı görüşme hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Bill Gates aşı konusunda Trump’ın bilgisiz olduğunu söyledi

Bill Gates, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir sağlık panelinde aşıların önemine vurgu yaparak, dünyayı salgın bir hastalığın etkisi altına alacağını söylemişti. Buna önlem alınabilmesi için Gates Vakfı’nın 12 milyon dolar ödüllü ‘evrensel grip aşısı’ yarışması yapacaklarını duyurmuştu.

Aşı konusunda projeleri ile dikkat çeken Bill Gates, Trump ile ikinci kez görüşme yaptı. Mart 2017’de Beyaz Saray’da yaptığı toplantıda, Trump’a “inovasyonu yönlendiren bir lider” olması gerektiğini söylemişti. Ancak sonrasındaki süreç pek de düşünüldüğü gibi gitmedi. Bir aşı şüpheci olan Robert F. Kennedy Jr. Ocak 2017’de, Trump’ın aşıların olumsuz etkilerini incelemek için bir komisyon oluşturmayı düşündüğünü duyurmuştu.

Bu komisyonun kurulması reddedildi ancak Trump’ın aşı konusundaki olmusuz görüşleri sonlanmış gibi görünmüyor. Bill Gates, Trump ile yaptıkları ikinci toplantı hakkında, Trump’ın daha HIV ve HPV arasında bir fark olup olmadığını bilmediğini söyledi. Ayrıca bunu Trump’a ikinci kez anlatmış olduğunu vurguladı.

Bill Gates aşı

Yayınlanan videoda Gates, kendi kızı Jennifer hakkında Trump’ın çok fazla şey bildiğini ve bunun korkunç olduğunu söyledi.  Ayrıca konuşma sırasında Gates’in kızı için ‘azgın’ olduğunu ima ettiğini söyledi.

Trump bu yıl Mart ayında, Bill Gates için Beyaz Saray için bilim danışmanı olma davetinde bulunmuştu. Ancak Gates bunu reddetmişti.
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bill Gates, Trump hakkında ağır konuştu!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gates vakfının afrikada gerçekleştirdiği aşı kampanyaları sonucu kısırlık ve felç olaylarının arttığını görebilirsiniz. Masum bir olaymış gibi bakmamak gerek.

 2. Vanilla Sky dedi ki:

  Ticari amaçlı bir yarışma olarak tanımlamak yanlış. 12 milyon dolar ödül olduğu için mi öyle söylediniz?

 3. Kerim dedi ki:

  Adam grip asisini bile ticari amacli yarismaya donusturmus. Arkadas ne tur bir dunyada yasiyoruz biz.

  1. Garez Darktonk Song dedi ki:

   başka türlü kimse ilgilenmiyorda ondan…

" Bill Gates, Trump hakkında ağır konuştu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates, Trump hakkında ağır konuştu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates, Trump hakkında ağır konuştu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "