Bill Gates’ten Corona virüsü aşısı için haber var!


03 Nisan 2020 Cuma 15:55
Bill Gates’ten Corona virüsü aşısı için haber var!

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, The Daily Show’a katılarak Gates Vakfı‘nın bir tane Corona virüsü aşısı için yedi farklı aşı adayı seçtiğini ve aşının üretileceği fabrikaları finanse ettiğini söyledi. Gates, yedi aşı seçeneğinden en fazla ikisini seçeceğini söyledi. Bu da demek oluyor ki imalata ayrılan milyarlarca doların bir kısmı boşuna harcanmış olacak. Gates, dünyanın Corona virüsü sebebiyle kaybettiği trilyonlarca dolar karşısında harcanan birkaç milyar doların, insanlık için değeceğini belirtti.

Bill Gates: Gates Vakfı, hükümetlerden daha hızlı seferber olabilir

Bill Gates, gelecek vaat eden yedi adet Corona virüsü aşısı için fabrikalar inşa etmeye başlayacak. Milyarder Bill Gates, Cuma günkü The Daily Show bölümünde yayınlanan bir bölümde, Trevor Noah’a hayırsever kuruluşu Gates Vakfı’nın Corona virüsü salgınıyla mücadele etmek için hükümetlerden daha hızlı seferber olabileceğini söyledi. Gates, “Vakfımızın bulaşıcı hastalıklarda derin bir uzmanlık alanı var. Salgını düşünerek aşı için hazırlıklı olmak adına bazı şeyleri finanse ettik.” dedi.

Bill Gates The Daily Show

Gates, mevcut aşı adaylarından ilk 7’sini seçtiğini ve onlar için üretim kapasitesi geliştirdiğini söyledi. “En fazla ikisini seçecek olsak da, fabrikaların hepsini yedi tanesi için finanse edeceğiz, bu yüzden seri olarak ‘hangi aşının işe yaradığını’ söyleyeceğiz.” dedi. Gates, geliştirmesinin yaklaşık 18 ay sürebileceğine inandığı bir aşı için en iyi ve hızlı yöntemin bu olduğunu söyledi. Gates harcayacağı paralar hakkında da düşüncelerini belirtti. Milyader, kaybolacak milyar dolarların bu çalışmaya değeceğini söylüyor.

Gates: ABD genelinde vaka sayılarının azalması 10 haftayı bulacak

ABD’de vaka sayılarının azalışa geçmesinin neredeyse 10 hafta kadar sürebileceğini söyleyen Gates insanların normal çalışma yaşamına dönmemesi gerektiğini ve izolasyon kurallarının gevşetilemeyeceğini söylemişti. Tüm bunların yanında, Bill Gates ve karısı Melinda Gates, Corona virüs ile savaşmak için 100 milyon dolar sözü verdi. Ayrıca Gates Vakfı, Washington’daki insanlara evde kendilerini test edebilmeleri için Corona virüsü test kitleri gönderdi.

Bill Gates’in konuk olduğu The Daily Show’u buradan izleyebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Bill Gates’ten Corona virüsü aşısı için haber var!”

 1. Anonim dedi ki:

  Allah belasını versin.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Digital dünya ile transhumnizmin alt yapısını kuruyorlar aşıyla birlikte insanları barkotlayıp çiple uzaktan kumandalı insan modeli oluşturacaklar. Bu insanlar parayı aşmış insanlığı esir almak istiyorlar.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hem hastaligi çıkarıyorlar sonra da ilacı
  Bravo vallahi

 4. Anonim dedi ki:

  Bu işin içinde senin de parmağı var biliyoruz Bill.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bill Gates bizi neden öpmek istiyor ?!.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hem virüsü çıkart ortalığa yay hemde çare bulduk diye insanlardan para kır, bu şeytanı planda yaşı 65 üstü kendinde virüse yakalanıp ölürse dünya daha mutlu olacak.

  1. Anonim dedi ki:

   karalama kardeş onlar. sence bu adamın paraya ihtiyacı mı var . mal varlığının yüzde 60 ını insanlığa bağışlamış biri kendisi hala da yönetici olduğu koltuğu bırakıp yardım için çalışıyor

   1. Anonim dedi ki:

    askjbklasjladjas bill gates kapitalizmin babalarındandır araştırın bence yüzde 60ını bağışladı mı acaba yoksa orada vergi olayları sağ cepten sol cebe olayları var mı bi bakın. Maalesef çok pis birisi kendisi. Bu yıllara gelmek için yaptığı dolandırıcılıklara bakmak yeterli

 7. Anonim dedi ki:

  Bu bill gates’in hepimizin üzerinde hakkı var adam istese bir bu kadar daha zengin olur bence tam bir dünya vatandaşı umarım imanda nasip olur.

 8. Anonim dedi ki:

  Bill Gates göründüğü gibi masum bir insan olmayabilir.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ya ben de inandım okadar teknolojiyle bir aşı mı üretilemiyor gören de sanki insan beyninin içindeki bilgileri okumaya çalıştıklarını zanneder

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yalancı mahlukat salın virusu sonra aşısıyla sakat bırakın milleti

  1. Anonim dedi ki:

   bu adamın paraya ihtiyacı yok. karalama sadece

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple da bize 2015 model iPhone satsın:) çin, Amerika ve iranı bu dünyadan silelim ne fiziksel hastalıgımız kalır ne de zihinsel hastalığınız kalır.

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google’da Event201 arayın, çıkan sonuca şaşıracaksınız. Geçen yıl 10’uncu ayda küresel salgın simülasyonu yapıyorlar, destekçilerinden biride bu haberdeki adamın vakfı. virüslerle ilgili ne çok şey biliyor değilmi, çok ilginç.

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Trilyonlar gelecekse milyar dolar Harcarim buna koymaz demek istemiş.Bunlar babalarının hayrına 1 dolar harcamazlar. Kapitalizmin babaları bunlar. Yıllarca ve halen dünyayı dandik işletim sistemi ve yazılımlar ile kazikladilar. Allah’tan linux ve açık kaynak kodlu yazılımlar var.

 14. Anonim dedi ki:

  Buna güvenipte aşı ne olmayın bunlar aids hiv belki sars hastalıklarını yayan insanlar

" Bill Gates’ten Corona virüsü aşısı için haber var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’ten Corona virüsü aşısı için haber var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’ten Corona virüsü aşısı için haber var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "