Bill Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi!


19 Mart 2020 Perşembe 14:00
Bill Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi!

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Çarşamba günü insanları Corona virüsü pandemisi karşısında sakin kalmaya çağırdı. Corona Virüsü’nün tedavi çalışmaları için 100 milyon dolar bağışlayan Gates, Reddit’te soru cevap etkinliğine katıldı.

Gates: Ülkeler tecrit uygularsa daha iyi sonuçlar alır

Corona Virüsü’nün tedavi çalışmaları için 100 milyon dolar bağışlayan Gates, Reddit’te soru cevap etkinliğine katıldı. Gates gelen bir soruya cevaben “Eğer bir ülke testlerde iyi bir iş çıkarırsa 6-10 hafta içerisinde tecrit uyguladıklarında çok daha az vaka görecektir ve yeniden açılabilecektir.” dedi.

Bill Gates, ülkeler için tecrit almayı öneriyor

Gates, insanların Reddit’te sorduğu soruları daha önce birkaç kez yanıtladı. Geçen yıl, bir kişi ondan insanlığın en büyük tehdidini tanımlamasını istedikten sonra Gates, bir pandemi de dahil olmak üzere salgın vakalarına dikkat çekmişti. Gates, “Teşhis, ilaç ve aşıları çok hızlı bir şekilde ölçeklendirme yeteneğine sahip olmamız gerekiyor. Doğru yatırımlar yapıldığı takdirde bu problemi önleyecek teknolojiler var. Ülkeler bu konuda birlikte çalışabilir.” dedi.

Aşı ne zaman yapılacak?

Gates aynı zamanda, son zamanlarda en çok merak edilen soruya da cevap verdi. Corona virüsü aşısı (COVID-19) ne zaman yapılacak? Bill Gates önümüzdeki 18 ay içinde, Corona virüsü için her şey yolunda gittiği takdirde onaylanmış bir aşı yapılabileceğini söyledi.

Her şey yolunda giderse onaylanmış bir aşı yapılabilir

Gates, “Bazılarının işe yaramayacağını bilerek farklı özelliklerde olan çok sayıda aşı üretmemiz gerekecek. Dünyayı korumak için kelimenin tam anlamıyla milyarlarca aşıya ihtiyacımız olacak. Aşıların güvenli ve etkili olduklarından emin olmak için testler yapılması gerekiyor. Her şey yolunda giderse 18 aydan içinde bir aşımız olabilir.”
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

39 yorum - “Bill Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi!”

 1. Anonim dedi ki:

  Gerçekten tecrit uygulaması tüm ülkelerde sıkı bir şekilde uygulanırsa çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bu sıkıntıdan kurtulabiliriz.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bill Gates adamın hasıdır
  Allah senden razı olsun büyük insan insanlığa kattığın büyük değerler için

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Allah hidayet versin.. Allah razi olsun denmez gayri Muslim birine.. Imani
   Olmayan birinden Allah razi olmaz..
   Iyiliginin karsiligini dunyada verebilir isterse… Tabi iyi niyetindede bu adamlarin suphe var.. Virus u uretip yayanlarda kendileri..

 3. Anonim dedi ki:

  Soner Yalçın “kara kutu” ve “saklı seçilmişler” kitabında bu adamı çok güzel açıklamış. Bilerek öldürmeye çalışan adam kalkmış aşı üretecekmiş. Üretecekleri aşılarda da başka şeyler olacak ve etkileri sonradan ortaya çıkacak ve pardon deyip üstü kapanacak.

  1. Anonim dedi ki:

   Böyle bir adama laf edebilmen için onun kadar bilgi ve birikime sahip olmalısın adamın dünyaya kattığı sayısız teknoloji ve bilgiyi hesaba katınca ve on binlerce insana yardım ettiğinide hesaba katarsak ben şahsen kendi benliğimi sorguluyorum, dünyaya gelmiş önemli bir şahsiyet ve uzun yıllar hatırlanacak… sense 5.ci kuşak akraban seni hatırlayacak mı ona ne bırakacaksın???

   1. Anonim dedi ki:

    Bill Gates’e bile dil uzatacak insanların varlığı geleceğimize olan umudumu sarsıyor. Hala orta doğu kafasıyla, komplo teorileri kullanarak kendi basiretsizliğimize bahane bulmaya çalışıyoruz, çok yazık. Oysa sorulması gereken sorular, koyulması gereken hedefler var.

    1. Anonim dedi ki:

     ya sen nasıl bir ahmaksın wuhanda klinikleri yıllar öncesinden açan adam bu covid19 un patentini 2014te aldı bu virüs 2003 te ortaya çıktı git kafana poşet geçir ve o poşeti yak dünyaya bir iyilik yap

    2. Anonim dedi ki:

     Değil mi..? Bill Gates gibi dünya nüfusunun “azaltılması” konusunda
     bizzat demeçler veren baronlar varken , başka bir dosta ihtiyacımız var mı ? Zekanı seveyim senın, komplosuz beyinlim!

   2. Anonim dedi ki:

    Demek onbinlerce insana yardım ediyor ?! Dünyayı sömüren Rockefeller ve Rotchild aileleri de görünürde yardım edıyorlar vakıflar , bagışlar aracılıgıyla bir sürü insana..Yersen tabii..!

 4. Anonim dedi ki:

  ”Dünya nüfusunu azaltmalıyız” diyen birinin Dünya nüfusunu azaltan!!! bir virüsü dert edinmesi bana biraz garip geldi. Asıl virüs aşının içinde. 2011 den önceki kuduz virüsünden üretilen ve etkisini bir kaç yıl sonra gösteren zombi virüsü üretildi. Öldürme oranı yüzde 3 olan ve 60 yaşın altında öldürme oranı binde küsürlere varan bir mevsim gribi için bütün dünyayı aşılayacaklar . Karlarını hiç söylemiyorum zaten de asıl insanlara verecekleri kuduz virüsünü ciddiye almalıyız…

  Asıl Virüs Aşıda

  1. Anonim dedi ki:

   Bence de dünya nüfusunu azaltmalıyız. Aklın yolu bir.
   Bunu doğum kontrol yöntemleri ile de sağlayabiliriz. zaten Cenabı Allah yılda 50 milyon insanın canını alıyor. Doğumlar azalırsa her yıl 50milyon azalırız. Doğa kurtulur.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kışla

 6. Anonim dedi ki:

  Bill baba ne diyorsa dogrudur

 7. Anonim dedi ki:

  zaten var…yıllardır…
  insanları aşı ile zehirleyip,populasyon azaltacaklar.
  o yüzden yerli aşı canım aşı.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Planlarımız arasında normaldir

  1. Anonim dedi ki:

   popilasyonun artmasına niye bu kadar heveslisiniz? popileriniz çok mu kıymetli? Bunu anlamak istiyorum hakkaten..

   1. Anonim dedi ki:

    popüslayondur o gerizekalı.

 9. Anonim dedi ki:

  Heh büyük resmi görenlerde gelmiş

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kendi planları zaten

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  18 ay 1.5 yıl ediyor

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bedava diye birşey yoktur. İnsanlar minnet etmeye alışırsın hep beklenti içinde olurlar. Ve istediğin gibi deneyler yapar hale gelirsin. Yıllar önce okullarda dağıtılan süt tozlarını araştırıp öğrenin. Hem bu bilgi sizin ergenlikten çıkma eğitiminiz olsun

 13. Anonim dedi ki:

  Burada bile ne kadar çok barzo var. İnanamıyorum. Yok efendim babasının hayrına mı bağışlıyormuş? Bu adamı sallasanız 100 milyar dolar kişisel serveti çıkar barzolar. Yani servetinin 1000’de 1’ini bağışlamış adam. Sizin bankanızda 500.000 TL’nizin olup, 500 tl bağışlamanız gibi. Koymaz yani bu adama. Matematiğiniz de yok.

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Butun bunlarin altinda zaten kendi vakfi var. Bagis yapiyormus, vergiye kilif gecirmek icin. Corona tiyatrisunu bu adam Simule etti. Suanda herkes Microsoft Team ile Homeoffice calisiyor her sekilde bu kriz ona yariyor.

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Afrikada aha şu aileye yardım yaptım ev verdim maaş bağladım desin o zmaan inanırım bu adama

 16. Anonim dedi ki:

  Bunlardan aşı falan alınmaz zamanında siyahi insanları aids ettiler bir çok hastalığı enjekte ettiler adamlar yıl 2020 daha kurtulamaynlar var

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Neden merak ettim kardeşim ?

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Digital dönüşüm planlanıyor. Microsoft da bu işin içinde. Online eğitim sadece başlangıç

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gates e sorun bakalım çocuklarını aşılatıyor muymuş? 100 bin doları babasının hayrına mı veriyormuş? Afrika’dakilere gıda yardımı yerine neden beleş aşı yolluyormuş?

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   100 bin degil 100 milyon. Ayrica ufak bi arastirma sonucunda birak afrikayi kitlik cekmis, saglik sorunlari yasamis bi cok farkli kitalardan ulkeye yardim yaptigini bulabilirsin. Adam sirf bu yardimlari yapmasaydi dunyanin 1. Zengini olarak kalacakti. Yardim yapan adama bile komplo teorileri ile yaklasiyorsunuz. Gercekten kafayi yemissiniz…

   1. Anonim dedi ki:

    🙂 bill gates in vakıflarıyla neler yaptığını iyi araştır kardeşim. o
    da rockefeller gibi vakıf maskesiyle aklının alamayacağı şeyleri şirin görünerek çeviren birisi. bağışlar da şirin görünmesinin nedeni işte.

   2. Anonim dedi ki:

    Aşı bulunduğunda vurulma o zaman. İnsanlık adına bir faydan olur.

   3. Anonim dedi ki:

    tam andavalı ahmaksın

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   100 milyon dolar veriyor hayrına sen verebiliyor musun 100 lira hayrına?

  3. Anonim dedi ki:

   kardeş bir aşı çıkarsa sen vurulmazsın umarım.

  4. TURGAY dedi ki:

   İyilik annenin ellerinden öpeyim demiş adamda boşa dememiş. Adam dünyanın en büyük belası için bağış yapmış halen daha bunu eleştirecek kadar zihniniz kör, ne diyim.

   1. Anonim dedi ki:

    proje bakalım nasıl devam edecek bundan sonra

   2. Anonim dedi ki:

    sen marstamı yaşyon dağda cobanmısın

   3. Anonim dedi ki:

    onun bagışına ihtiyacı yok dünyanın, o belayı cıkaran,planlayanlardan biri de o zaten denyo! adamlar taşşak gecıyor ınsanıkla bu embesiler de alkış tutuyor!

    1. Anonim dedi ki:

     Helal olsun kardeşim, Gates vakfının komplosunu çözdün. İnşallah bu edindiğin dev bilgileri dünyanın iyi ve güçlü insanlarıyla da paylaşırsın da kurtarırsın dünyayı.

     Bi de millete denyo diyor, tövbe estağfurullah!

" Bill Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "