Bill Gates, TikTok için beklenen açıklamayı yaptı


08 Ağustos 2020 Cumartesi 23:59
Bill Gates, TikTok için beklenen açıklamayı yaptı

Microsoft kurucusu Bill Gates, TikTok hakkında bir açıklama yaptı. Son günlerde TikTok ve Microsoft isimlerinin satın alma işlemi için anılmasının ardından Gates, konu hakkında fikrini açıkladı. Kurucu Bill Gates, Microsoft’un atmak istediği adımdan farklı düşünüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde gündem olan uygulamanın ABD’li bir firmaya satılmasını şart koşmuştu. 15 Eylül tarihine kadar satın alma gerçekleşmezse uygulamanın ABD’de faaliyet gösteremeyeceğini belirtmişti.

Bill Gates, TikTok hakkında açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un, TikTok’un ABD’de faaliyet gösteren kısmı için satın alma görüşme haberleri kendisini göstermişti. Bu haberin gündemde uzun süre kalmasının ardından da satın alma için Apple’ın ismi de geçmişti. Ancak Apple yaptığı bir açıklamada, satın alma düşüncesinin bulunmadığını duyurmuştu.

Şimdi de Bill Gates, TikTok için yaptığı açıklamada Microsoft’un TikTok’u satın almasını istemediğini belirtti. Bu satın alım işlemine sıcak bakmadığını net bir şekilde açıklayan Gates, sonuçlara değindi. Bu satın alım sonrasında olumsuz sonuçların ortaya çıkacağını söyleyen eski CEO, sosyal medya üzerinde çalışmaların göründüğü kadar kolay olmadığını belirtti.

bill gates tiktok

Buna sebep olarak da sosyal medya uygulamalarının güvenlik çalışmaları gösterdi. Satın alma adımının şirket için iyi bir adım gibi görünmesine rağmen meşakkatli bir iş olacağını belirtti.

Görünen o ki satın alım sonrasında ortaya çıkacak olan sorumluluklardan dolayı bu anlaşmanın gerçekleşmesini Bill Gates istemiyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bill Gates, TikTok için beklenen açıklamayı yaptı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Dünyanın neresinde ne dönüyorsa bir patlama bir salgın bir hırsızlık yada ünlü prof. İş adamı başkan her önemli kişinin ölümüne sebeb olan kişi bu adamdır. Açık ve net. Arabistan gazetecisi İstanbul’da katledildi sebebi ve nedeni dolaylı olarak bu adamdır. Açık ve net. Arabistan ise ABD bin inegidir süt sağar gibi sagiyir ABD.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ne diyon bro

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Arkadaşının iğnesini getirin yine coştu ksfglfkdlgkd

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hadi bill batır şu uygulamayı. Sana güveniyoruz

" Bill Gates, TikTok için beklenen açıklamayı yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates, TikTok için beklenen açıklamayı yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates, TikTok için beklenen açıklamayı yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!