Okunma

Bill Gates’i Duygulandıran Anlar


14 Mayıs 2013 Salı 05:30
Bill Gates’i Duygulandıran Anlar

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, son dönemde teknoloji dünyasından çok hayırseverliğiyle gündeme geliyor. Eşi Melinda Gates ile birlikte kurdukları Bill & Melinda Gates Vakfı altında yardım çalışmalarını sürdüren Gates, zaman zaman televizyon programlarına da katılıyor.

Son olarak pazar akşamı Amerikan CBS kanalında yayımlanan “60 Dakika” adlı programa katılan Bill Gates, teknoloji ve çeşitli konular üzerinde açıklamalarda bulundu.

Sohbet sırasında konu, Gates’in yakın arkadaşlarından biri olan ve 2011 yılında yaşamını yitiren Apple’ın kurucusu Steve Jobs’tan açılınca programda duygusal anlar yaşandı.

Konuşmasında Steve Jobs ile son görüşmesine değinen Gates, bu görüşmede öğrendiklerinden, ailelerinden bahsettiklerini, görüşmenin melenkolik bir ortamda geçmediğini belirtti. Buna rağmen Gates‘in konuşma sırasında duygulandığı ve gözlerinin dolduğu fark edildi.

Bill Gates ve Steve Jobs. 1985

Konuşmasında Steve Jobs ile birlikte büyüklerini ifade eden Gates, Jobs’ın özellikle tasarım alanındaki yeteneğine dikkat çekti ve bu alanda kendisinden de iyi olduğunu belirtti.

Bill Gates, Jobs’ın marka konusundaki başarısını da hatırlattı ve pazarlama alanındaki sezgiselliğinin inanılmaz olduğunu sözlerine ekledi. 

:: Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinin kimler olduğunu düşünüyorsunuz?


 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Bill Gates’i Duygulandıran Anlar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Napalım yani duygulandıysa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  14.05.2013 10:12 yazısını yazan arkadaş, yetmedi mi artık kendimizi aşağılamak? Çok şükür ki sizin gibi düşüncelere sahip insanlar zaman geçtikçe azalmakta! Kendine güvenen ve halkını aşağılamayan insan sayısı artmakta.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  *****

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ağlama Bill beni de ağlatacaksın.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yiğit öldü ama en azından hakkı yenmiyor… bizim memlekette olsa demedik laf bırakmazlardı nasılsa cevap veremez diye.. :(( adam ölmüş cehenneme gitmiş… bakmış kuyular… hepsinin başında birer zebani.. bir tanesinde kimse yok… sormuş… neden orda kimse beklemiyor… zebani demiş orası türk cehennemi… diğerlerinden kaçaklar oluyor… olmasın diye nöbet tutuyoruz… ama türk cehenneminde gerek yok.. çünkü çıkmak isteyenleri aşağıya çekiyorlar… kimse çıkamıyor… memleketin hali pür melali budur… yeri değildi belki ama uyuz oluyom ben bu duruma… :((((

 6. SDN Okuru dedi ki:

  stiv karizma abi :DD:D boşuna demiyor ‘ tasarım alanındaki yeteneği’ adamın kravat gömlek çeket uyumu süper 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bile üzüldüm 🙁

 8. SDN Okuru dedi ki:

  steve gibisi gelirmi bi daha dünya ya

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Sanal dünyanın ustaları bunlar.

" Bill Gates’i Duygulandıran Anlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’i Duygulandıran Anlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’i Duygulandıran Anlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "