Okunma

Bill Gates’in Çin Temasları


14 Şubat 2015 Cumartesi 21:59
Bill Gates’in Çin Temasları

Teknoloji dünyasının en ünlü isimlerinden Bill Gates, aynı zamanda hayır severliğe kendini adamış bir veteran. Ağırlıklı olarak geri kalmış ülkeler nezdinde birçok konuda faaliyetleri ile zaman zaman gündeme geliyor. Dünya genelinde bilimsel araştırmalara yönelik desteğiyle de tanınıyor. Bununla birlikte teknoloji dünyasının sorunlarına el atmayı da ihmal etmeyen Gates, bir diğer soruna el attı ve gündeme ilginç bir şekilde geldi.

Microsoft’un eski CEO’su Bill Gates, Çin Teknoloji Bakanı Wan Gang ile görüştü. Görüşme, ABD’li teknoloji şirketlerinin, Çin’de son dönemde karşılaştığı zorluklar, artan hukuki ve finansal zararları hakkındaydı. Yapılan sınırlı açıkamaya göre Gates, bu yöndeki endişelerini ilk ağızdan dile getirdi. 

15-02/15/s4_reutersmedia_net.jpgABD’li teknoloji şirketleri için Çin’de mevcut iş ortamı giderek daha zorlu hale geliyor. Çin’li hacker gruplarının yoğun tehtidi altında bulunan ABD’li şirketler, ayrıca diğer birçok yabancı şirketin maruz kaldığı çeşitli politik engellere de maruz kalıyorlar. Çin’de Microsoft’a yönelik bir takım hukuki konuların da devam ettiği biliniyor.

Çok detaylı bir açıklamanın gelmediği Gates’in dünyanın en kalabalık ülkesine yönelik son adımları, Microsoft’un Çin’deki varlığını kuvvetlendirmenin yolları üzerine olmalı. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. 

Görsel: Reuters

:: Bill Gates hakkında düşünceleriniz neler?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Bill Gates’in Çin Temasları”

 1. mezmerdek dedi ki:

  Bildiðim kadarýyla Çin de 500 milyon windows kullanýcýsý var

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sdelta dogru olabilir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  o değilde üstteki resimde o kravat ne öyle ya 😛

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çin kendi şirketlerini geliştirdikten sonra yabancı şirketleri üskesinden atacak ve batılı şirketler iflas açıklayacak durum bu

 5. sdelta dedi ki:

  Dünya’nýn en hayýrsever adamý diyebiliriz. Hiç boþuna laf etmeyin, korsan kullandýðýmýz Windows larýn hakkýný istese ödeyemeyiz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kraliçem

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayar hakkında herşeyi yapan adam

 8. SDN Okuru dedi ki:

  kral

 9. SDN Okuru dedi ki:

  tam artık uyumuşlardır yeni haber gelmez demiştik… 🙂

" Bill Gates’in Çin Temasları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’in Çin Temasları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’in Çin Temasları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "