Okunma

Bill Gates’in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı!


23 Eylül 2017 Cumartesi 08:00
Bill Gates’in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı!

Microsoft kurucularından Bill Gates, Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile ilgili olarak samimi bir itirafta bulundu. Bloomberg iş forumunda gelen bir soruya cevap veren milyarder, Windows görev yöneticine erişmek için kullanılan bu özel komut hakkında detaylar paylaştı.

Bill Gates daha iyi bir çözüm üretememekten şikayetçi

2013 yılında Harvard Üniversitesi’ndeki bir etkinlikte de olduğu gibi o dönemdeki IBM geliştiricilerini suçlayan Bill Gates, özellikle de IBM mühendisi David Bradley’i işaret etmekte. Bradley ise daha önce, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarla boşa harcanacak zaman olmadığını açıklamıştı.

17-09/23/bill-gates-ctrl-alt-del-sdn-02.jpg

Gates, böyle bir tuş kombinasyonu yerine tek bir tuşun olabileceğini ancak IBM klavye tasarımı yapan kişinin, kendilerine tek bir tuş vermek istemediği ve bu sebeple düşük seviyede programlama yaptıklarını, bunun da hata olduğu sözlerine ekliyor. Özetle, ilk kişisel bilgisayarı bitirmek için acele edilirken malum komut önemsenmeyen konulardan birisi olmuş.

İlk başlarda bu komutun sistem geliştirilirken IBM programcıları tarafından kullanıldığı ve bunu kamunun bilmesinin hiç planlanmadığının altı çiziliyor. Öte yandan Ctrl+Alt+Delete en çok kullanılan komutlardan birisi olarak günümüze kadar geldi.

:: Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Bill Gates’in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Boş muhabbet bunlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  shift delete olabilirdi pekala 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tek tuş olmasında sıkıntı olmaz mı oyun oynarken Win tuşları sıkıntı mesela özellikle laptoplar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Görev yöneticisini açıp Görev çubuğuna sağ tıklayarak sabitleyin. Her defasında Ctrl+Alt+Delete kullanmaya gerek kalmaz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bill gates bile reklam yapıyor artık aleyna tilki neden yapmasın ki

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yüzlerce klavye kısayolu var ha bir eksik habir fazla. Kısayol tuşu bilen için her zaman iyidir. Bilmeyen öğrensin.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bu tuşa neden gerek var açıklayayım o kadar farklı donanım var ki işletim sistemini bazen tanımadığı veya sorunlu çalıştığı için bu kombinasyon çıktı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Konuya ***** ne ayaksin la sen

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ne pişmanlıkmış ***** bitsin ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bunadi herhalde Bill Gates.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Düzgün çalışsa da ona ihtiyaç duymasak. Hadi ihtiyaç duyuluyor madem sağ alt tarafa saatin oraya koy bir ikon millet zahmetsiz açsın. Tuşa da gerek yok.

" Bill Gates’in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "