Okunma

Bing ve Yahoo iOS için Yarışıyor!


26 Kasım 2014 Çarşamba 09:30
Bing ve Yahoo iOS için Yarışıyor!

Apple‘ın Google ile olan iOS varsayılan arama motoruanlaşması 2015 yılında doluyor. Şimdiden gözlerini bu alana çeviren arama motoru pazarının devleri, Safari‘nin varsayılan arama motoru olmak için mücadeleye hazırlanıyor.

Bing mi Yahoo mu?

Apple‘ın Android rekabetinden ve çeşitli patent davalarından dolayı Google ile arasının bozuk olduğu bilinen bir durum. Bu nedenle, 2015 yılı için Bing ya da Yahoo! tercihlerinden birinin Safari‘nin varsayılan arama motoru olması bekleniyor.

14-11/26/choose-search-engine-news.jpg

Google maddi kayba uğrayabilir

Bu alanda Apple‘ın Google ile tekrar anlaşma imzalaması oldukça düşük bir ihtimal. Milyonlarca iOS cihaz olduğu göz önüne alınırsa, Apple‘ın en büyük rakiplerinden birini saf dışı bırakması stratejik bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Microsoft ile sıcak rüzgarlar

Hali hazırda Siri‘nin ve Mac‘in varsayılan arama motoru olan Bing‘in iOS için adı öne çıkıyor. Microsoft ve Apple arasında son dönemde esen sıcak rüzgarlara bakılırsa Bing’i iOS’un varsayılan tarayıcısı olarak görmemiz çok uzak değil. Bakalım tercih iOS mu yoksa Birleşik Devletler’de fazlasıyla rağbet gören Yahoo! mu olacak?

:: Sizce iOS’un varsayılan arama motoru ne olmalı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Bing ve Yahoo iOS için Yarışıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bakalım tercih iOS mu yoksa Birleşik Devletler’de fazlasıyla rağbet gören Yahoo! mu olacak?” ios derken bing mi kastedildi 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence Bingi seçsin. Her ne kadar rakip olsalar da Google’ı alt etmek için bir arada çalışmalılar. Bence yahoodansa bing daha iyi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Harbiden yandex olsun

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo da bingi kullanıyor aramalarda her halükarda Microsoft karlı çıkacak google çok saptı kullanıcıya değer vermez oldu

 5. Toughwolf dedi ki:
 6. SDN Okuru dedi ki:

  yandex ile anlaşsın 🙂

 7. pinterest dedi ki:

  Bence bing’i seçecek çünkü bu aralar Microsoft ve Apple arasýnda olumlu iliþkiler yürümeye baþladý.

  Yahoo’da ölümden mi döndü Blackberry gibi ne.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde google chrome uygulamasını indiririz asafaag 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo!’nun arama alt yapısı zaten Bing’e ait. Bing olur kimse şaşırmaz.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo’yu tercih edebilir. Nedeni ise Apple kaç senedir Yahoo ile çalışıyor. İktidarını bing mi alacak? Bence Yahoo kesinlikle Safarinin yeni arama sayfası olabilir.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Ne yaparsa yapsın insanlar yine Google kullanacak…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Rakibe para kazandırmamak için yahoo seçilir bence

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo da zaten Bing altyapisini kullaniyor, bir sey arattiginizda sayfanin en altinda “Powered by Bing” yazdigini gorursunuz.

 14. LittleMonster dedi ki:

  Microsoft un Siri-Cortana ile ilgili yaptýðý reklamlardan dolayý Apple Bing i tercih etmeyebilir onun yerine Yahoo nun seçilmesi daha olasý

 15. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft daha geçenlerde siri ile dalga geçmeye çalışmadı mı? cortana ile kıyaslayıp. kesinlikle yahoo ile anlaşmalı eğer google dışında bir tercih yapacaksa.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  bing in bulduklarını google nedense bulmuyor bende bing kullanıyorum

 17. SDN Okuru dedi ki:

  iOS düzelse iyi olacak 8.1.1 de iyi olmadı…

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Ne Yaparsan Yap Google Ve Youtube Ortak Bunu Unutma Apple

 19. SDN Okuru dedi ki:

  direk chrome a geçerim

 20. SDN Okuru dedi ki:

  DuckDuckGo is best

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’ın Google ile yaşadığı sorunları Apple kullanıcıları Google ile yaşamıyor, vazgeçmeleri için bir sebep yok, arama motoru Google olarak seçilebildiği sürece varsayılanın ne olduğu kullanıcı için ufak bir ayarlama gereksiniminden başka birşey değil.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Arama motorunda googlei hicbirsey gecemez ios kaybeder

" Bing ve Yahoo iOS için Yarışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bing ve Yahoo iOS için Yarışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bing ve Yahoo iOS için Yarışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "