Bing’in Resim Arama Sayfası Yenilendi


22 Haziran 2012 Cuma 05:20
Bing’in Resim Arama Sayfası Yenilendi

Sanıyoruz ki bugünlerde Microsoft binasında çalışma temposu fazlasıyla artmış. Önce E3 ile başlayan maraton ve Xbox yeniliklerinden sonra (SmartGlass, Xbox Music vs.) tablet modeli Surface ve telefon Windows Phone 8 tanıtıldı. Aynı zamanda bunlarla ilgili ara çalışmalar da tanıtılıyor, yeni hizmetler duyuruluyor.

Bunların yanı sıra hizmet kalitesini arttırmak için Bing ekibi de yoğun bir çalışmanın meyvelerini yayımlamaya başladı. Yaklaşık olarak 1 aydan biraz daha fazla süre önce, yani Mayıs ayının başında yenilenen Bing arayüzü şimdi gelişmiş sayfalarıyla hizmet veriyor. Resim arama sayfası yani Bing Images, yeni arayüzü ve yeni özellikleriyle yayımlandı.

Henüz Türkiye‘den ya da International sayfadan girildiğinde görülmemesi yüksek ihtimal. Biz de yeni sayfaya ulaşmak için sağ üst köşede bulunan International yazısına tıklayarak ülke/bölgeyi Amerika olarak belirledik. Bu seçimden sonra Bing‘in yeni resim arama arayüzü karşımıza geldi.

Yeni arayüzün kullanıcı dostu olarak tasarlandığını belirtelim. Bing’in eski görünümü gibi tablolama düzeneği gitmiş, onun yerine şu an Google‘ın da kullandığı tarzda sadece resim görüntüleme özelliği gelmiş. Bunun yanı sıra sağ tarafta bulunan sütun oldukça işimize yarayacak cinsten. Burada benzer maddeler ve popüler aramalar bulunuyor.

Örneğin “Obama” diye arattığınız taktirde yan tarafta Barack Obama, John F. Kennedy, Benjamin Franklin, Abraham Lincoln gibi Obama kelimesinin kriterine uygun kişiler listeleniyor. Kişiye tıkladığınızda da daha özelleştirilmiş sonuçları görebiliyorsunuz. Ya da başka bir örnekle “Polar Bear” diye aratıldığında yan tarafta hem diğer ayı türleri hem de başka ilgi çekecek havyanların listesi veriliyor. Ayrıca popüler başlıklar da; “çizgi film ayıları“, “ayı saldırısı“, “maskot olarak ayı” gibi seçenekler de fotoğrafların üstünde alternatif seçenek olarak yer alıyor.

:: Bing’in yeni resim arama sayfasını beğendiniz mi?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bing’in Resim Arama Sayfası Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bing’in Resim Arama Sayfası Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bing’in Resim Arama Sayfası Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)