Okunma

Binlerce Kişi Apple Watch Testinde!


01 Şubat 2015 Pazar 12:00
Binlerce Kişi Apple Watch Testinde!

Apple’ın “bugüne kadarki en kişisel ürünümüz” şeklinde tanımladığı ilk giyilebilir cihazı olan Apple Watch üzerine çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bir yandan kendi testlerini sürdüren Apple, bir yandan da büyük geliştiricilere ve partnerlerine çağrıda bulundu.

Apple kampüsünde çalışanlar test ediyor

MacRumors sitesinin haberine göre, Cupertino kampüsünde binlerce Apple çalışanı akıllı saati kullanıyor. Çalışanların deneyimleri Apple Watch piyasaya çıkmadan önce son müdahalelerin yapılması için geribildirimler sağlayacak.

Apple’dan büyük geliştiricilere çağrı

Öte yandan, gelen bilgiler Apple‘ın yüksek profilli geliştiricilere ve partnerlerine, iPhone uyumlu Apple Watch uygulamalarını Şubat ortasına kadar hazırlayıp hazırlamayacaklarını sorduğu yönünde. Apple’ın diğer geliştiricilere benzer bir talepte bulunup bulunmadığı bilinmiyor.

15-02/01/apple0287.jpg

Üçüncü parti uygulamaları test etmek istiyor

Apple‘ın yeni cihazını piyasaya sürmeden önce, üçüncü parti uygulamaları da çalışanlarına test ettirmeyi ve Apple olmayan uygulamalar kullanılırken Apple Watch‘a daha iyi pil süresi sağlamak için fikir almayı amaçladığı düşünülüyor. Şirketin Nisan ayındaki lansmanda Apple Pay ile birlikte bazı üçüncü parti uygulamaları da sahnelemesi beklentiler arasında. Bakalım Nisan ayında teknolojiseverleri nasıl sürprizler bekliyor?

:: Apple Watch’un büyük bir başarıya imza atacağını düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Binlerce Kişi Apple Watch Testinde!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  samsung da leğen plastiğinten yapsın olsun bitsin işte… çok konuştunuz saat saat diye.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  En iyi akıllı saat olacak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Muhtemel 3-4 gün pil süresi sunacaktır.Belki daha az Apple bu kadar uzun süren geliştirme sonucunda bu rakamların altında pil süresi sunarsa bu saat muhtemel yüksek satış rekorları elde edemez.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kapitalizme çok çok karşı değilim ama evet kapitalizm bunu gerektirir. Gerekli gereksiz her şeyi tüketen bi toplum kapital düzenin en önemli kaynağıdır. Bi de bi halt bilmeden kapitalizm savunması yapmasa keşke insanlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Zugurt tesellisi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kapütalizm le alakası nedir acaba ben merak ettim 🙂 eğer kapütalizme karşıysan çıplak gezmen evini kendin yapman yemek içinde avlanman gerekir … İyi araştır … Eleştirmek herkese göre kolay çünkü hepimiz kusurlara bakıyorsunuz … Hiç bi zaman iyi yapılan birşeyi takitr etmedik … Tipik türk milleti kafası işte ..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Şarj süresi en az 5-6 gün olsun direkt alalım , ama diğer haberlerde çıktığı gibi yok 4 saat yoğunda, 19 saat normal kullanımda çok saçma olur .

 8. SDN Okuru dedi ki:

  google glass gibi olacak bunun sonuda

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Sırf üzerinde elma var diye kısıtlamalı bir ürün olacak yine ve klasik şarj cihazı akraba durumu

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yine üzerinde sırf ısırık elma olduğu için zenginlerin ve ünlülerin kolların görecez. Çünkü kapitalizm bunu gerektirir

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın en güçlü ve en iyi akıllı saati geliyor

 12. SDN Okuru dedi ki:

  bu apple watch büyük olay olcak eğer şarj süresini uzun tutabilirlerse

 13. SDN Okuru dedi ki:

  pil süresi kısa olursa almam..

" Binlerce Kişi Apple Watch Testinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Binlerce Kişi Apple Watch Testinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Binlerce Kişi Apple Watch Testinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "