Okunma

BioWare’den Geri Adım


11 Nisan 2008 Pazar 21:00
BioWare’den Geri Adım
Biz Mass Effect‘in PC için çıkmasını bekleyeduralım, EA ve BioWare, oyunun hayranlarıyla uğraşıyorlar. Gelen baskılara dayanamayan firmalar, Mass Effect‘teki on günde bir tekrar etkinleştirme gereksinimini oyunlarda kaldırıyorlar. Bunun yerine, oyun için ek paketler indirildiğinde bir online denetim işlemi yapılacak. Ayrıca, sadece ilk kuruluma mahsus olmak üzere, etkinleştirme yine gerekiyor.

Baskının Sonucu: Daha Az İşkence

Oyunun piyasaya sürülme şekliyle ilgili açıklama yapan BioWare, kullanıcı topluluğundan gelen tepkileri değerlendirerek bu tür bir girişimde bulunduklarını belirtmişler. Yeni yöntemle birlikte, bir kere yapılan etkinleştirmeden sonra, oyunun kurulum diskine de ihtiyacınız kalmayacak. Eğer oyuna ek paketler kurmak isterseniz, internet üzerinden tekrar doğrulama gerekecek. Ayrıca, çağrı merkezinden destek alarak, oyunu iki tane makineye daha kurabileceksiniz.

Bilgi için: BioWare
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “BioWare’den Geri Adım”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    biz türküz hepsini aşarız abi……..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yani nasıl bir programcılık ve yöneticilik bu kadar tepki alacağını anlamamışlarsa bu kafayla bir yere varamazlar……

Geri bildirim