Okunma

Bir Efsane Daha Tarihe Gömülüyor!


10 Kasım 2010 Çarşamba 13:16
Bir Efsane Daha Tarihe Gömülüyor!

1996 yılında, günde 2 milyondan fazla ziyaretçi kabul eden ve “Jeeves the Butler(Kahya Jeeves)” adlı maskotuyla tüm dünyada tanınan bir arama motoru yaratıldı: Ask.com. Ne var ki Ask.com’un liderliği, genç, dinamik ve tüketici ihtiyaçlarına daha çabuk tepki veren bir rakip tarafından tehlikeye sokulmuştu: Google, ortaya çıkmıştı.

 

Ask.com hızla kan kaybetmeye başladı ve milyarlarca dolarlık piyasaya değeri düştükçe düştü. Microsoft-Yahoo ortaklığı ve Bing’in de etkisiyle adı anılmaz oldu. Bugün itibariyle bir devrin sonu geldi ve Ask.com, New Jersey ve Çin bürolarındaki mühendislik işlerini sonlandırıp, işten çıkartmalara yöneldi. Ask.com’un bir süre daha faaliyetlerine devam etmesi ve kısa süre içinde, ya satılması ya da kapatılması bekleniyor. Görünüşe göre pazar, artık Microsoft ve Google ikilisine kaldı.

:: Gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Ask.com, gözde arama motorlarınızdan biri miydi?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir Efsane Daha Tarihe Gömülüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Efsane Daha Tarihe Gömülüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Efsane Daha Tarihe Gömülüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "