Okunma

Bir Günlük İnternet Ne kadar DVD Ediyor?


25 Ekim 2010 Pazartesi 14:45
Bir Günlük İnternet Ne kadar DVD Ediyor?

IBM Türk geçtiğimiz günlerde İstanbulda’da özel bir  organizasyon düzenledi. IBM Yazılım Zirvesi 10 adlı bu etkinlikte şirketin yöneitcileri birer konuşma yaptı.

Şirketin Yazılım Grubu Küresel İşbirlikleri ve Akademik Girişimler Başkan Yardımcısı Mark Hanny yaptığı konuşmada kaostan nasıl fırsat çıkartabileceğini anlattı.

 

 

Bilgi Havuzundaki Veriler Çok Değerli

Yöneticinin bildirdiğine göre, internette 2 milyar kişiyle üretilen günlük bilgi ABD’deki tüm kütüphanelerdeki bilginin 8 katı büyüklükte. İnsanların oluşturduğu bu günlük veri 15 petabayt yani 3 milyon 276 bin 800 adet DVD’ye eş değer duruma geldi.

IBM yöneticisinin açıklamasına göre firmalar bu bilgiz havuzundan doğru faydalanamadığı zaman 5.3 milyon dolarlık bir maaliyetle karşılaşmalarını sağlıyor. Firma, şirketlerin bu konuda profesyonel yazılımlardan faydalanması gerektiğini tavsiye etti.

:: Sizce internet havuzundaki veriler para kazanmak için nasıl kullanılmalı?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir Günlük İnternet Ne kadar DVD Ediyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Günlük İnternet Ne kadar DVD Ediyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Günlük İnternet Ne kadar DVD Ediyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "