Okunma

Bir İş Fikrin Varsa Adresin Avea!


20 Ekim 2011 Perşembe 12:06
Bir İş Fikrin Varsa Adresin Avea!

Avea’nın Stratejik Ortaklık Programı’nın açılış konuşmasını yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir, Türkiye’de yaklaşık 2,5 milyon kişinin işsiz olduğunu belirterek girişimciliğin işsizliği önlemedeki rolüne dikkat çekti.

Avrupa ülkelerinden de örnekler veren Akdemir, 25 yaş altı dikkate alındığında İspanya‘da işsizliğin %50‘lere kadar çıktığını Avrupa ortalamasının da %20’lerde olduğunu söyledi.

Türkiye’de şirket kuran kişi sayısının %4’lerde kaldığını söyleyen Akdemir, bu oranın ABD’de %12’leri bulduğunu söyleyerek daha fazla kişinin iş kurmasını teşvik edilmesi için Avea’nın yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Mobil teknolojilerle ilgili girişimciler için 25 milyon TL harcayarak bir GSM test laboratuvarı kuran Avea bu konuda liderliğini sürdürüyor. 210 kişinin çalıştığı Ar-Ge merkezinin yıllık 35 milyon TL bütçesi bulunuyor.

Avea Stratejik Ortaklık Programı ile büyümek için finansman ve pazarlama gibi konularda desteğe ihtiyaç duyan firmalara yardım etmeyi amaçladıklarını söyleyen Akdemir, Türkiye’nin ilk ve tek sertifikalı Ar-Ge merkezine sahip olan Avea’nın programına dahil olan firmalara kuluçka merkezi desteği, pazarlama ve yatırım desteği, eğitim ve sertifika programları ile gelişim ve bilgilendirme desteğinin yanı sıra lokal ve global pazarlara açılım konusunda işbirliklerinin sağlanması gibi faydalar sunacaklarını söyledi.

Ülkemizin büyüme ve kalkınmasını çok daha iyi noktalara taşıması için daha fazla girişimciliğe ihtiyacı olduğunun altını çizen Akdemir kriz dönemlerinde bile yatırımlara ara vermediklerini belirterek girişimci sayısının artmasının işsizlik sorununa da önemli bir çözüm merkezi oluşturabileceğini düşündüğünü söyledi.

:: Siz de kendi işinizi kurmak ve bir girişimci olmak istiyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir İş Fikrin Varsa Adresin Avea! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir İş Fikrin Varsa Adresin Avea! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir İş Fikrin Varsa Adresin Avea! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "