Okunma

Bir İşten Çıkarma da Dell’den


31 Ocak 2008 Perşembe 22:00
Bir İşten Çıkarma da Dell’den
Son bir haftadır, bilişim şirketlerinin işten çıkarma ve satılma haberlerini duyuruyoruz. 2008’in ilk çeyreği pek uğurlu gelmemiş olacak ki, bu haberlere bir yenisi, dünyanın en büyük ikinci bilgisayar üreticisi olan Dell firması tarafından eklendi.

Dünya genelinde 25 ayrı telefon merkezi bulunan Dell, bunlardan Canada bölümünü kapatma kararı aldı ve 900 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Dell‘in global alanda 8800 çalışanı bulunuyor. Yahoo’nun 1000 kişiyi işten çıkarma kararının ardından Dell‘den gelen bu 900 kişi ile birlikte, bilişim sektöründe 2008 yılında şirket evliliklerinden çok işten çıkarmaların damgasını vuracağı kulislerde konuşulmaya başlandı.

Yazan: Mustafa Baltacı
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir İşten Çıkarma da Dell’den konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir İşten Çıkarma da Dell’den ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir İşten Çıkarma da Dell’den ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "