Okunma

Bir Wii Vardı Ne Oldu Ona?


26 Kasım 2010 Cuma 09:50
Bir Wii Vardı Ne Oldu Ona?

Son nesil oyun konsolları arasındaki rekabet başladığına kimse Nintendo Wii‘ye çok fazla şans vermiyordu.

Wii ise tüm tahminleri boşa çıkararak, rakiplerinden daha güçsüz donanıma sahip olmasına rağmen, hareket algılayıcı kontrolleri ve uygun fiyatıyla tüm dünyada önemli bir başarı yakalamıştı. (PlayStation Move’u BKM Mutfak İle Beraber Denedik)

Ancak görülen o ki Wii artık eskisi gibi başarılı olamıyor. Xbox 360 için Kinect ve PlayStation 3 için Move özelliklerinin çıkması, Nintendo Wii’nin elindeki en büyük koz olan hareket algılayıcı sistemi sıradan kılıyor. (Kinect Neler Yapacak?)

 

Wii’nin rakiplerinden en büyük farkı hareket algılayıcılı kontroldü fakat artık bu fark yok

 

Artık Lider Değil

Bu durum kısa sürede istatistiklere yansıdı bile. MyVoucherCodes adlı bir online satış sitesinin yaptığı araştırma Xbox 360 ve PlayStation 3‘ün Nintendo Wii’yi çok geride bıraktığını ortaya çıkardı.

Oyun konsolları ile ilgili aramaların baz alındığı araştırmada %46’lık oranla Xbox 360 ilk sırada çıktı. İkinci sırada ise %31 ile PlayStation 3 yer alıyor. Nintendo Wii ise %16 ile rakiplerinden çok geride kalmış durumda.

Geçtiğimiz sene aynı dönemde yapılan araştırmanın sonuçlarında Wii ile rakipleri arasında çok az fark olduğu belirtiliyor.

Nintendo yakın zaman içerisinde çarpıcı bir yenilik getirmezse, Wii yavaş yavaş ortadan kaybolacak gibi gözüküyor.

 

:: Nintendo, Wii’nin rakiplerini yakalayabilmesi için sizce ne yapmalı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir Wii Vardı Ne Oldu Ona? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Wii Vardı Ne Oldu Ona? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Wii Vardı Ne Oldu Ona? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "