Okunma

Bir Zamanlar Bunu Kullanıyorduk!


31 Temmuz 2009 Cuma 14:09
Bir Zamanlar Bunu Kullanıyorduk!

Internet Explorer 8‘in yenilikleriyle adından söz ettirdiği şu dönemde, iki nesil öncesi, yani IE6 artık çoğu kullanıcı için mazinin tatlı hatıraları arasında yerini aldı. Oysa çalışmalarında IE6‘yı göz önünde bulundurması gerektiği için yaptığı iş çekilmez olan bir kitle var: web tasarımcıları.

Zira normal bir siteyi IE6 ile açmaya kalktığınızda, tarih öncesi standartlar ve tasarım farklılıkları nedeniyle bu eylemi yaptığınıza pişman olabilirsiniz. Bu trajediyi mizaha vurmak isteyen bir tasarımcı da, IE6ify adlı bir bookmarklet ile istediğiniz sitede Internet Explorer 6 deneyimi(!) yaşamanızı sağlıyor.

Nasıl Kullanacaksınız?

Bookmarklet’in bulunduğu bu siteyi ziyaret edip, tam ortada duran IE6ify tuşunu yer imleri çubuğunuza sürüklediğinizde, istediğiniz web sitesini bu tuşa tıklayarak IE6’nın yaptığı şekilde perişan edebilirsiniz. Bozunan resimler, kaybolan tuşlar, taşan yazılar; aynı sayfada ne kadar çok tıklarsanız, o kadar çok bozunmaya tanık olabilirsiniz.

:: Siz de bozduğunuz sitelerin görüntülerini forumda paylaşın.

Bilgi İçin : IE6ify
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir Zamanlar Bunu Kullanıyorduk! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Zamanlar Bunu Kullanıyorduk! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Zamanlar Bunu Kullanıyorduk! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "