Okunma

Bırakın Telefonunuz Çağrıları Yönetsin!


04 Mayıs 2009 Pazartesi 15:14
Bırakın Telefonunuz Çağrıları Yönetsin!

Çağrı yönetimi konusunda kara liste yazılımları, telesekreter yazılımları gibi çok çeşitli alternatiflerinizin olduğu Symbian’da tüm bu özelliklerin tek bir uygulama altında toplandığı bir yazılım yakın zamana kadar bulunmuyordu. Gailoo Tune ise tam olarak böyle bir program.


Uygulamanın tüm özelliklerini kişiselleştirebiliyorsunuz

Gailoo Tune, 3 ana kategori altında ifade edilebilecek bir yazılım olsa da detayda birçok kullanışlı araca sahip. Caller Tune ve Voice Mail özelliği bildiğimiz manasıyla bir telesekreter. Belirlediğiniz süre içerisinde telefona yanıt vermediğiniz takdirde uygulama devreye girerek karşı tarafa bir ses kaydı dinletiyor. Tabi ses kaydını kendinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz.

Mesaj bırakıldığı takdirde uygulama ekrana kısa mesaj uyarısı tarzında bir uyarı koyarak kolayca bırakılan sesli mesajı dinlemenizi sağlıyor. Tüm belirlediğiniz bu ayarların otomatik olarak istediğiniz profilde devreye girmesini de ayarlayabilmeniz hoş bir özellik.

Kara liste özelliğinin atlanmadığı yazılımda rehberden seçtiğiniz yahut elle girdiğiniz numaralardan gelen çağrıların doğrudan reddedilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca reddedilen çağrılara otomatik olarak belirlediğiniz bir kısa mesajın gönderilmesi de sağlanabiliyor.


Kaydı eski haline tek tuşla getirmeniz mümkün

Şu anda tüm S60 3. sürüm cihazların desteklendiği uygulamada, S60 5. sürüm cihazlar ne yazık ki henüz desteklenmiyor. Aşağıdaki bağlantılardan uygulamanın 25 çağrı sınırlamalı sürümünü cihazınıza uygun olanını seçerek indirebilirsiniz.

S60 3. sürüm FP1

S60 3. sürüm FP2

Nokia N96 Özel Sürüm

:: Uygulama hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Bırakın Telefonunuz Çağrıları Yönetsin!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yıllardır bunu arıyordum.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    iyi hoş da nasıl kullanıcaz?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Cem bey sizce Windows Mobile tarafında böle bir uygulamaya ihtiyaç var mı ? Ya da Windows Mobile tarafında böle bir program var mı ??

" Bırakın Telefonunuz Çağrıları Yönetsin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bırakın Telefonunuz Çağrıları Yönetsin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bırakın Telefonunuz Çağrıları Yönetsin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "