Okunma

Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor


10 Eylül 2019 Salı 10:59
Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor

Galaxy Note 10 modelleri, Galaxy A50, Galaxy A90 5G ve Galaxy Tab S6; uzun bir sürenin ardından Google ARCore yazılım desteğine kavuştu. Bu sayede söz konusu cihazlar, AR efektlerine donanıma ihtiyaç duymadan destek verebilecek. Peki, Samsung ARCore desteğiyle neler sunacak?

Samsung ARCore ile neler sunacak?

Google tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik projesi, akıllı telefonlara AR desteğini donanımsal gereksinimlere ihtiyaç duymadan sunuyor. Tabii bunun için cihazlarda yazılımsal desteğin yer alması gerekiyor. ARCore ile birlikte geliştiriciler, dijital nesneleri kamera görüntüsüne entegre ederek ARCore artırılmış gerçeklik uygulamalarını kullanmanızı sağlıyor.

Bu yazılım ile birlikte kamera uygulamanızda farlı nesneleri varmış gibi gösterebilirsiniz. Bunu eğlence için kullanmanın yanı sıra bir ürün satın almadan önce de desteklenen mağaza uygulamaları ile de kullanabilirsiniz.

Şimdilik bazı Samsung modellerine gelen ARCore desteği, daha önceden de bazı Samsung modellerine gelmişti. ARCore desteğinin ilerleyen günlerde daha fazla yayılması beklentiler arasında yer alıyor.

ARCore desteğinin gelmesiyle beraber bir uygulamayı da indirip telefonunuza kurmanız gerekiyor. Galaxy Note 10, Galaxy A50, Galaxy A90 5G ve Galaxy Tab S6 modellerinden birine sahipseniz ARCore SDK’sını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Böylece özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    J7 Pro ya otomatik yüklenmiş uygun cihaz 🧨

  2. Anonim dedi ki:

    Nereye tıklayalım

" Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Birçok Samsung cihazı ARCore desteğine kavuşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "