Okunma

Biri Çin’e Dur Desin


27 Temmuz 2009 Pazartesi 15:00
Biri Çin’e Dur Desin

Çin’de yapılan bir araştırma bu ülkenin, dünyanın tüm İnternet devleri için ne kadar önemli olduğunu bir daha ortaya koydu. Yapılan araştırmada Çin’de bulunan toplam İnternet kullanıcısı sayısının Haziran 2009 sonu itibariyle 338 milyona ulaştığı ortaya çıktı. Bu sayı ABD’nin de içinde bulunduğu birçok büyük ülkenin nüfusundan fazla. Araştırmacılar, İnternet kullanıcısı sayısının 2009’un ilk altı ayında 40 milyondan fazla artış gösterdiğini belirttiler.

Yapılan araştırma ülkede İnternet bağlantısının ne kadar yaygın olduğunu da ortaya çıkardı. Elde edilen sonuçlara göre ülkedeki şehirlerin %95′i geniş bant İnternet bağlantısına sahip. Bunun dışında Çin’de bulunan tüm köylerin %92,5′inin İnternet bağlantısı için kullanmaya uygun telefon hatlarına sahip olduğu da elde edilen veriler arasında bulunuyor.

Sıra 3G’de!

Ülkenin en büyük üç iletişim şirketi, China Telecom, China Mobile ve China Unicom’un önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ulusal bir 3G ağı oluşturabilmek için 40 milyar dolarlık bir yatırım yapacak. Böylece İnternet kullanıcısı sayısının çok daha artırılması planlanıyor.

Tüm dünya çapındaki insan hakları ve özgür düşünce örgütleri Çin’deki İnternet kısıtlamalarını protesto ededursun, bu sektörün dev firmalarının, örneğin Google’ın, neden Çin hükümetinin isteklerine boyun eğdiğini anlayabilmek zor olmasa gerek.

:: İnternet sektörünün dev şirketleri Çin hükümetinin isteklerine hayır diyebilirler mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Biri Çin’e Dur Desin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bende haberlerden duydumuz olay sandım.DUR diyecektim

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Emule’nin hala varlığını sürdürmesinin nedeni de Çin’liler.
    Tabi ki bu konudan şikayetçi olan yok.

" Biri Çin’e Dur Desin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Biri Çin’e Dur Desin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Biri Çin’e Dur Desin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "