Okunma

Birkaç Yüz Pil Daha Geriye Yolcu


11 Ağustos 2007 Cumartesi 13:00
Birkaç Yüz Pil Daha Geriye Yolcu
Öncelikle Birleşik Devletler’de ortaya çıkan olaylar için Toshiba’nın yaptığı açıklamalar sonrası, Birleşik Devletler dışından da üç olay haberi daha geldiğini öğrendik. Olay özetle pillerin fazla ısınması ve kendilerini koyverecek düzeye gelmesi. Herhangi bir patlamaya ve yaralanmaya sebebiyet vermemesi için ise bu piller patlamayacak gibi duran yeni pillerle değiştiriliyor.

1400 Pil Geri Çağrıldı

Çin’de üretilmiş ve yılın çeşitli zamanlarında Toshiba’nın dizüstü bilgisayarları içinde veya ayrıca satıldığı söylenen piller konusunda siz de şüpheciyseniz Birleşik Devletler Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu tarafından yayınlanan bildiriye bakabilirsiniz.. Burada modeller ve seri numaraları bildirilmiş durumda. Sony’nin ısınan pil fırtınasından ülkemiz pek fazla nasibini almadı. Geçen sene yalnzıca birkaç üretici bu konuda açıklama yapma gereğini hissetti.

:: Aslandır benim pilim, ısınmaz patlamaz, diyorsanız sizi böyle alalım.


Bilgi İçin: CPSC Duyurusu
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Birkaç Yüz Pil Daha Geriye Yolcu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok şükür benimki deyilmiş çünkü benimkide a200 ve sorunlu modellerde satellite a100 ve satellite a105

 2. SDN Okuru dedi ki:

  abi ben şunu anladım pil endüstrisinde yeni bir pil keşfedilirse çıkaran firma manyak olacak! bide bir ara sıvı piller çıkacaktı ne oldu acaba?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Birleşik Devletler Tüketici Ãœrünleri Güvenliği Komisyonu, bu isimde bir komisyona şikayet edilmek hoş olmaz heral :S ya bu pil olayı uzadı, bi halt olduğu da yok, trde kaç tane vaka oldu sanki… tazminat için birileri pillerinpeşine takılmış ameriko vespucide

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ah sony ah . ucuza getireyimde pahalıdan satıyoum nede olsa , fena kar yaparım ayagına kalitesi yerlerde. tek alınması gereken şey telefonları ve de japon malı kameraları.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  En iyisi diz üstüleri pilsiz kullanmak benim gibi hep fişe bağlı kullanmak 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  noluyo bu pillere ya boyuna patlıyolar

" Birkaç Yüz Pil Daha Geriye Yolcu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Birkaç Yüz Pil Daha Geriye Yolcu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Birkaç Yüz Pil Daha Geriye Yolcu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "