Okunma

Bisiklet Satışlarında Büyük Artış!


29 Mayıs 2015 Cuma 11:30
Bisiklet Satışlarında Büyük Artış!

Türkiye‘nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada.com bisiklet satışlarına dair ilginç bir rapor yayınladı. Yayınlanan rapora göre bisiklet satışlarında son 3 yılda yüzde 400 oranında bir artış söz konusu.

Bisiklet satışlarının en çok artış gösterdiği dönemler ise okulların yarı tatile girdiği Şubat ve yaz tatilinin başladığı Haziran ayı olarak belirtilmiş.

Bisiklet satışlarındaki genel eğri ise Mart ayında yükselişe geçmeye başlıyor. Bunun sebebi ise havaların Mart ayında daha da yumuşamasına bağlanmış durumda.

En Çok Tercih Edilen Modeller

Hepsiburada.com kullanıcıları bisiklet alırken daha çok dağ bisikletini tercih ederken, ikinci sırada ise çocuk bisikleti yer alıyor. Bu iki türü sırasıyla şehir-yol bisikletleri, folding (katlanabilir) bisikletler ve elektrikli bisikletler takip ediyor.

15-05/29/bisiklet_satislari_son_3_yilda_yuzde_400_artti.jpg

Verilere göre en çok tercih edilen bisiklet aksesuarları arasında ise kasklar, eldivenler, bisiklet fenerleri, kilitler, oto bisiklet taşıyıcı aparatları ve çocuk taşıyıcı aparatlar öne çıkıyor.

Bisiklet Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların ilk aşamada 3 kategoriye önem göstermesi öneriliyor. Kullanım amacına göre bisikletin çocuk veya yetişkin grubuna ait olduğuna karar verdikten sonra, kullanım alanına göre dağ, şehir veya yol bisikletlerine yönelmek gerekiyor. Sonrasında kullanıcının fiziksel profiline yani boy ve kilosuna göre jant, kadro boyu ve amortisör özelliklerine karar veriliyor.

15-05/29/bisiklet_satislari_son_3_yilda_yuzde_400_artti_.jpg

Birçok marka arasından müşteriler istedikleri özellikteki ürünleri bütçelerine göre seçebiliyor. Hepsiburada.com’da 24, 26, 28, 29 jant bisikletlerde profesyonel gruba yönelik orta ve üst segment markalar (Bianchi, Kawasaki, Fuji, Carraro, La Pierre, Ghost) ve fiyat çeşitliliği bulunuyor.

:: Sizin tercih ettiğiniz bisiklet türü hangisi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Bisiklet Satışlarında Büyük Artış!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bisiklet alırsanız yerli malı olan SALCANO bisikleti tercih edin ama ince teker alın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bisikleti hobi spor ve ulaşım aracı olarak kullanmak istiyorsanız paraya biraz kıyıp kaliteli birşeyler alın paranın hakkını veriyor gittiğini bile hissetmiyorsunuz o kadar rahat avrupalılar bizden zengin olmalarına rağmen araba yerine bisiklet kullanıyorlar çünkü çevreye ekonomiye ve sağlığa yararı çok büyük

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar yeni bisiklet almayı düşünüyorsanız mümkün oldugunca salcano almaya çalışın yerli malına destek verin bisikletleri gayet basarılı ve her kesime hitap ediyor benimde kullanmakta oldugum bi marka

 4. isveçli dedi ki:

  Deðiþik bir reklam olmuþ.
  Birde anasayfanýzda siyaset içerikli hükümet reklamý var sdn’ye uðramam bu gidiþle.

 5. CMYK dedi ki:

  Ýmkaným olursa bir tane almayý düþünüyorum. Ýstanbul trafiðinde kullanabilirsem.

 6. -Hewal- dedi ki:

  Dunyanin en pahalý araç yakýtý bizde ***** yakýt fiyatlarý yüzünden köylüler de katýr ve eþþek alý***** tv de haberi çýkmýþtý.

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

  Hatta tv de haberi çýkmýþtý.

 7. -Hewal- dedi ki:

  Dunyanin en pahalý araç yakýtý bizde ***** yakýt fiyatlarý yüzünden köylüler de katýr ve eþþek alýyor.

" Bisiklet Satışlarında Büyük Artış! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bisiklet Satışlarında Büyük Artış! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bisiklet Satışlarında Büyük Artış! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "