Okunma

Bisiklet Sevdalılarına Müjde!


10 Mart 2010 Çarşamba 19:31
Bisiklet Sevdalılarına Müjde!

Dünyanın önde gelen yazılım ve teknoloji geliştiricilerinden biri olan Google, çevrimiçi harita servisi Google Maps‘e bisikletçiler için adres tarifleri ekliyor.

Google’ın, resmi blog‘undan duyurduğu haberde, Amerika Birleşik Devletleri‘nden başlayıp, kısa süre içerisinde tüm dünya çapında bisiklet ile gezilebilecek güzergahları belirleyecek olan Google, tüm bu güzergah tavsiyelerini Google Maps’e ekleyecek.

#http://video.shiftdelete.net/y/0a37bebf4d2a36695f77a90350b30f53.flv#

Kullanıcılar da bisikletleriyle bu güzergah tavsiyelerine bakarak kendilerine en uygun, güvenli ve gezilesi güzergahları belirlemiş olacak. Google Maps’e göre;

Koyu yeşil çizgiler: Motorlu araçların giremediği güzergahlar
Açık yeşil çizgiler: Bisiklet yolu çizgilerinin olduğu yollar
Noktalı yeşil çizgiler: Diğer tavsiye edilen sokaklar

İlk aşamada hazırlanan tavsiye güzergahlara bakmak için buraya tıklayın.

:: Bisikletiniz var mı? Bisikletinizle gezi yapmayı seviyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bisiklet Sevdalılarına Müjde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bisiklet Sevdalılarına Müjde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bisiklet Sevdalılarına Müjde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "