Bitcoin rüzgarı durmuyor: BNB ve Ethereum’dan rekor


19 Şubat 2021 Cuma 22:43
ABONE OL
Bitcoin rüzgarı durmuyor: BNB ve Ethereum’dan rekor

Kripto para dünyası hiç olmadığı hareketli günler geçiriyor. Yıl sonundan itibaren kendi rekorunu egale eden Bitcoin yeni değeri ile zirveye çıktı.

Bitcoin dışında altcoinlerde de hareketlik yaşanıyor. Bitcoin’e göre farklı bir kripto para altyapısına sahip olan Ethereum ise kısa bir süre önce tarihi zirvesini gördü.

Ancak tüm bunların yanında dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın kripto parası (BNB) büyük dikkat çekiyor. Ocak ayından beri büyük bir yükselişe geçen BNB değeri, bugün ise rekor üzerine rekor kırdı.

Bitcoin ateşledi kripto para piyasası uçuşa geçti

Bitcoin, piyasa değeri ile ve ilk sanal para olmasıyla piyasanın en belirleyici gücü haline geldi. Yıl sonunda Bitcoin değeri 20 bin dolar seviyesini geçtikten sonra 30 bin seviyesine kadar dayandı. Hatta bir ara 41 bin ile rekor kıran sanal para, sonrasında endişelendirici biçimde 30 bin dolar gibi seviyelerine geri döndü.

Ancak bu hafta birkaç gün içinde 50 bin dolar seviyesini geçen Bitcoin değeri, şimdi de 55 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Kripto para piyasasının lokomotifi haline gelen Bitcoin, diğer kripto paralarında yükselişinin önünü açmış görünüyor.

bitcoin değeri, ethereum değeri, bnc değeri, bnc neden yükseliyor?

Ethereum değeri ise bugün 1968 dolar seviyesine kadar çıktı ve yeni bir rekor kırdı. Tahminler Ethereum değeri için 2000 doların üzerine çıkmış durumda.

Ancak kripto para piyasası çok dalgalı olduğu için uzmanlar yatırım tavsiyesi vermekten kaçınıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi lokomotif sanal paralar dışında, Binance kripto parası da gün içerisinde büyük dikkat çekti.  Peki ama BNB neden yükseliyor?

BNB rekor kırdı ve bir günde üçüncü büyük kripto para haline geldi

Binance CEO’su Changpeng Zhao’da son zamanlarda ortaya çıkan ve BNB neden yükseliyor sorularına neden olan fiyat artışını şu şekilde açıkladı:

“Her zaman Bitcoin’den biraz daha hızlı büyümeyi hedefledik. Bitcoin’i geçmekten bahsetmiyorum ama sarf ettiğimiz çaba ile biraz daha hızlı büyüdüğünü görmek istiyoruz. Aksi takdirde sadece Bitcoin almalı ve çalışmamalıydık.”

Ocak ayı öncesi 32 dolar seviyesinde olan BNB değeri, yavaş yavaş yükselerek Ocak ayı sonunda 50 dolara kadar çıktı. BNB değeri, Şubat ayında ise üst üste tarihi rekorlar kırdı. Önce 100, 120 dolar derken 180 ve 190 dolar seviyelerini de aşan BNB, bugün 300 dolar sınırını bile geçti.

bitcoin değeri, ethereum değeri, bnc değeri, bnc neden yükseliyor?

BNB değeri gün içinde 347 dolar seviyesinin biraz üzerine kadar çıktı. Bu seviyeden sonra satış gören kripto para 280 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra şu an için yeniden 300 dolar seviyesinde. Bu anlamda BNB değeri gün içerisinde yüzde 70’den fazla artarak kendi tarihi açısından büyük bir rekor kırdı.

BNB, piyasa değerindeki büyük artışın yanında, günlük işlem hacminde de 14 milyar dolar seviyesine kadar ulaştı. Günlük işlem hacimlerinde de büyük bir artışla karşılaştı. Binance Coin’in ortalama günlük işlem hacmi, dün sadece 9 milyar dolar iken bugün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14 milyar dolara ulaştı.

Kripto izleme kaynağı CoinGecko verilerine göre, BNB piyasa değeri, en büyük stablecoin Tether’ı (USDT) yaklaşık 5 milyar dolar geride bıraktı. BNB bu anlamda üçüncü büyük kripto para konumuna yükseldi.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Bitcoin rüzgarı durmuyor: BNB ve Ethereum’dan rekor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin rüzgarı durmuyor: BNB ve Ethereum’dan rekor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin rüzgarı durmuyor: BNB ve Ethereum’dan rekor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği