Okunma

Bitcoin değeri için korkutucu tahmin!


19 Kasım 2018 Pazartesi 18:05
Bitcoin değeri için korkutucu tahmin!

Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında deneysel olarak başlatılan ve günümüzde oldukça popüler hale gelen bir sanal para birimi olan Bitcoin son zamanlar Kripto para sektörüne damgasını vurmuş durumda.

Wall Street analisti ve kripto para uzmanı olan Tom Lee tarafından yayınlanan rapora göre Bitcoin değeri yıl sonuna kadar ciddi bir düşüş yaşayacağı belirtildi.

Bitcoin değeri hakkında korkutucu tahmin!

Şu anda hali hazırda 5350 dolardan işlem gören BTC, hakkında yayınlanan raporlara göre, sanal para biriminin değerinin yıl sonuna kadar, 25 bin dolara kadar çıkacağı iddia ediliyordu.

Fakat geçtiğimiz günlerde yaşanılan gelişme ile birlikte Bitcoin değeri, 1 gün içerisinde 6500 dolardan 5500 dolara kadar gerilemişti. Yaşanılan düşüşün ardından kripto para sektöründeki çoğu önde gelen sanal para birimi de ortalama yüzde 10‘luk bir düşüş yaşamıştı.

Yaşanılan bu olayları göz önünde bulunduran analist Tom Lee yayınlamış olduğu raporda, son dönemde gündemden düşmeyen sanal para biriminin, artan üretim maliyetleri ile piyasaya değerinin arasında farkın dengesiz olduğunu özellikle vurguluyor.

Bitcoin değeri

Sanal para biriminin psikolojik sınırının 6000 dolar olduğunu açıklayan Lee, üretim maliyetlerinin rahatlıkla karşılanabilmesi adına en yatırımcılar için en sağlıklı değerin 7000 dolar olduğunu da ayrıca belirtti.

Fakat yatırımcıların bu konuda endişelenmemesi konusunda uyaran analist, BTC’nin önümüzdeki aylarda yükselişe geçeceğini de müjdeledi. Psikolojik sınırın altına düşen kripto para biriminin, geride bıraktığımız 14 Kasım günü yaşamış olduğu sert düşüsün nedenini ise, kripto sektörüne özgü bir takım olaylar olarak açıklandı.

Son zamanlarda ortaya çıkan  BTC Cash‘in yatırımcıların kafası karıştırdığı ve bu durumdan dolaylı olarak, kararsızlık ortamı yarattığını ön gören Lee, yıl sonunda popüler kripto para biriminin 15.000 dolar seviyesinde işlem göreceğini de özellikle belirtti.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin nedir sorusunun cevabı Japonya’da yatıyor. Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında deneysel olarak başlatılan ve günümüzde oldukça popüler hale gelen bir sanal para birimi olan BTC‘nin bağlı olduğu bir ödeme sistemi veya herhangi bir merkezi bulunmamaktadır.

Bitcoin nedir

Satoshi Nakamoto, aslında Bitcoin’in kurucusu olan ve kısa bir zaman önce ortaya çıkan Avustralyalı Craig Wright‘ın yıllardır kendisini gizlemek için kullandığı isimdir. Transfer işlemleri herhangi bir aracı olmadan doğrudan iki taraf arasında gerçekleşmektedir.Yani Bitcoin’in hiç bir sahibi olmadığı için, değerini istediği gibi belirleyebilen veya oynama yapabilen tek bir güç bulunmamaktadır.

1 Bitcoin kaç Türk Lirası ediyor? Bitcoin değeri ne kadar?

Bitcoin değeri hakkında yorum yapmak için öncelikle metrikleri iyi okumak gerekiyor. Bu sanal para biriminin bağlı olduğu bir güç veya merkez bulunmadığı için fiyatını tamamen arz ve talep koşulları belirliyor.

Bitcoin değeri

Normal ekonomi şartlarında olduğu gibi talep artınca fiyat yükselirken, talep azalınca fiyat düşüyor. Ancak, bu sanal para birimi son yıllarda ciddi bir düşüş yaşamış olsa da, tekrar yükselişe geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugün ise en güncel BTC değerine bakacak olursak, 1 BTC, 27.430,84 olarak bizleri karşılıyor.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bitcoin değeri için korkutucu tahmin!”

  1. Anonim dedi ki:

    Şaka mı!!!! Craig Wright, satoshi demişsiniz. Adam sahtekarın teki satoshinin tüm vizyon ve söylemlerine ters hareket ediyor..

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İleride doların yerini alması için icat edilmiş paradır.Amerika doların değerini sıfırlayarak coine geçecek ve aslında kağıttan çoğaltarak dünyaya sürdüğü doların geri dönüşünü engellemiş olacak.

" Bitcoin değeri için korkutucu tahmin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin değeri için korkutucu tahmin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin değeri için korkutucu tahmin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "