Okunma

Bitcoin kurucusuna ait gizemli mesaj yayınlandı!


02 Temmuz 2018 Pazartesi 15:19
Bitcoin kurucusuna ait gizemli mesaj yayınlandı!

Bitcoin‘in kesin olmayan kurucusu olduğu söylenilen Satoshi Nakamoto‘ya ait yeni bir gizemli mesaj yayınlandı. Bilindiği üzere, 2008 yılında hayatımıza girmiş olan bu kripto para sistemi değeri katlandıkça dünya gündeminde önemli yer edinmişti.

NakamotoFamilyFoundation adlı siteyi ziyaret eden kullanıcılar Satoshi Nakamoto‘nun kendi ağzından yazılmış bir metin ile karşılaşıyor. Aynı zamanda site içinde “En çok sorulan sorular ve cevaplardan bazılarıyla birlikte kısa bir hikaye. İnsanların gerçekleri bilinmesini istedim.” cümleleriyle başlayan 21 sayfalık bir PDF bulunuyor.

Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto yeni bir kitap yazıyor!

Bu metin ve hikayenin yanısıra sitede bir de gizli bir mesaj yer alıyor. Nakamoto tarafından kriptogram ile korunan mesajın içerisinde bahsi geçen hikayenin bulunduğu kitabın ismi bulunuyor. İncelemelerin ardından kriptogram çözülerek “honne and tatemae” şeklinde bir cevaba ulaşılıyor. Bu Japonca‘da “kişinin gerçek duyguları ve arzuları ile kamusal alanda sergilediği davranış ve görüşleri arasındaki zıtlığı” anlamına geliyor.

Bundan yola çıkılarak, Nakamoto‘nun kimliğini gizlemek istemediğini, sadece kamusal alanda zorunlu gizlediğini ve bir zıtlık yaşadığını dile getiriyor. Sitede yer alan içeriğe göre kitabın çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yer almıyor. Bunun dışında Temmuz ayı içerisinde yine aynı site üzerinden Satohi Nakamoto hakkında birçok yeni bilgi yayınlanacağı iddia ediliyor.
yazarYunus Emre Çakır

2008 yılından beri teknoloji ile iç içe yaşayan Yunus Emre, son zamanlarda oyunlara yönelerek bu alanda makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bitcoin kurucusuna ait gizemli mesaj yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin kurucusuna ait gizemli mesaj yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin kurucusuna ait gizemli mesaj yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "