Okunma

Bitcoin ne zaman yükselecek?


04 Ağustos 2018 Cumartesi 20:30
Bitcoin ne zaman yükselecek?

Bitcoin ne zaman yükselecek? Sanal paraya yatırım yapan birçok insan bu sorunun yanıtını arıyor. 2017 sonunda başlayan aşağı doğru hareket 2018’de bitmeyen bir düşme trendiyle devam etti. Bugün 2017 sonuna göre %45 değer kaybeden sanal para, bir ara %50’lere kadar gerilmişti.

Bitcoin tarih mi oluyor?

Amerikan yatrım bankası Goldman Sachs, Bitcoin’in yükselmesini bekleyenlerin hayallerini yıktı. Sachs sanal paranın bir daha yükselmeyeceğini açıkladı.  Şirket sanal paraların yükselmesinin önündeki en büyük engeli piyasada çok az bulunması olarak gösteriyor.

Bankanın açıkladığı rakamlara göre sanal paralar küresel gelirin ancak %0.03’ünü oluşturuyor. Sachs, sanal paraların popüler olmasından dolayı olduklarından daha güçlü göründükleri görüşünde.

Şirketin baş yatırım yetkilisi Sharmin Mossavar-Rahamani ise sanal paraların bir para biriminde olması gereken üç geleneksel rolü yerine getirmediğini açıkladı. Bu roller; Bir değişim aracına, bir değer deposuna ve bir ölçü birimine sahip olma. Rahmani, bu rolleri yerine getirmedikleri için sanal paraların dünya ekonomisinde bir yerleri olamayacağı görüşünde. Yatırım bankası bu yılın başında sanal para için ayrı bir birim oluşturmayı düşünüyordu.

 

Goldman Sachs, Amerika’nın en güvenilir yatırım bankalarından birisi. Bankanın bu  analizi de sanal paraya sahip olanların pozisyonlarını değiştirmesine neden olabilir. Bazı kaynaklar ise sanal paradan umudunu kesmiş değil. Hatta Sachs’ın bu açıklamasını Bitcoin‘in büyük bir yükselme ivmesi öncesi küçük yatırımcıları korkutma hamlesi olarak görenler de var.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Goldman Sachs haklı olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Bitcoin ne zaman yükselecek?”

 1. Anonim dedi ki:

  çok vizyonsuz bir yaklaşım

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nerelerden nerelere geldi nerelerden nerelere gidecek doğru zamanda doğru yerlere çıkacak sabır sabır sabır

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yükselecek

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Herkes 3000 civarındayken 5000 lere çıkmasını beklerdi. Şimdi yerlerde sürünüyor. Elektrik parasını dahikarşılamıyor. Mekanizmalar kapatıldı. BEDAŞ’ çalıştık. Varını yoğunu Bitcoin’e yatıranlar küllü zararda. Umarım yükselir.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Piyasa hep aynıdır once korkutup toplarla sonrada fırlatıp en üstten satarlar

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Temeli olmayan bir gökdelen gibi internet çöktü zaman bütün herşeyin yok oldu demektir 50 yıl sonra ola bilir ama bu yüz yıl asla olmaz destek ve güvenlik yok

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Shach Rakibini sevmeyecekkadar acımasız bşr amatör kuruluş coinlerin teknolojilerini kullanmaya başlayınca kendi de biriktşrmeye başlar sanırım

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bitcoin neden sıfırlanmıyor anlaşıldı. Hala yükselir mi diye bekleyen fan ları olmuş. Nasıl inandılarsa çok abartı mesajlar yazıyorlar.

 9. batuhan dedi ki:

  hepsi oyun bitcoin üzerinde yapılan gerçeği yansıtmayan spekülasyondan başka birşey değil yıl sonu btc ne olacak göreceğiz o zaman hepsi koşa koşa geri dönecek

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  goldman kendi koini nerelerde işlem görüyor.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Koyu harflerle tekrar tekrar ‘sanal para ‘ yazmışsınız. Her yerde aynı uyarıyı yapmaktan yoruldum. Öğrenin artık şunun doğrusunu. Sanal para değil, ‘kripto para’dır bunun doğru kullanımı. Sanal para, gerçekte var olmayan hayali ve dayanağı olmayan paradır. Kripto para, gerçekte var olan ve yazılımla özel olarak üretilen bir yapıdadır. Açar bakarsınız kodlarına. Maddi olmayışı, onu gerçekte olmadığı anlamı taşımaz. Bakınız internet bankacılığı ve bakiyele riniz.
  Peki Bitcoin yükselecek mi? Evet, yükselecek. Ancak şunu da anlamanız gerekli, dünyadaki birçok yapı kripto para ve blockchaini desteklemeye başlamışken, yatırım yapmaya başlamışken, artık ciddi ciddi düşünülen bir kripto paraların geleceğin parası olduğunu. Onu anlamamış olmak suç değil, ama karşısında durmak, orası tartışılır.

 12. ahmeteus dedi ki:

  tamam işte sanal parada olmayan bu 3 değeri sanal paralar dolara karşı olan değerleri sayesinde kazanıyor zaten piyasadaki paralar da artık çoğu sanal, bankalarda dijital bir veri

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bitcoin düşecek.

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sabır hacı

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zamanla yükseleceğini ve herksin yanıldığını günü sabırsızlıkla bekliyorum

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnsanoğlu tarihler boyunca hep kurnaz cesur ve güçlü olanlar ile zayıf korkak ve biat edenler ile efendi köle ilişkisi içerisinde birilerinin birilerini din gelenek gelecek tehdit sihir ve çeşitli hilelerle kandırarak sömürdüğüne şahit olmuştur günümüzde bu işler büyük devletlerin bile destek verdiği iş adamı görünümlü mafya ve çeteler algı tehdit ürkütme manipilasyon dolandırıcılıkla kerizlerin sırtından katrilyonlar kazanmaya devam ediyorlar bitkoinde bu amaçlar için üretilmiş bir araçtır …

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  GOLDMAN kendi sanal coinini piyasaya çıkarttı. Onu şişirip bitcoinin yerini alıp USA nın resmi sanal parası yapacaklar. Etherium üzerinden şimdilik işlem yapılıyor. Şu an 1 dolar ın biraz üzerinde ama bir yıla kalmaz 3000 dolar üzeri bir fiyat öngörüyorum.

 18. Yakup dedi ki:

  Umudumuz bitcoin. Umarım yükselir.

 19. Umarım haklı değildir. Umudumuz bitcoin.:) dedi ki:
  1. ne bekliyordunuz uzaya çıkmasınımı, umarım haklı değildir. umudumuz bitcoin.:D dedi ki:

   1 dakika önce, eklendi

" Bitcoin ne zaman yükselecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin ne zaman yükselecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin ne zaman yükselecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "