Bitcoin transfer ücretleri hala yüksek mi?


25 Şubat 2018 Pazar 23:59
Bitcoin transfer ücretleri hala yüksek mi?

Son dönemlerde kullanıcıların şikayet ettiği Bitcoin transfer ücretleri, son yılların en düşük seviyelerine geriledi. Peki transfer ücretlerinin düşmesindeki ana etken ne?

Lightning Network sayesinde Bitcoin transfer ücretleri düştü!

bitcoin transfer ücretleri sdn 2

Bitfinex borsasının Lightning Network kullanmaya başlamasıyla birlikte hem bitcoin transfer süreleri hem de transfer ücretleri düştü. Bitfinex borsası, yüksek hacimli işlemlere sahip olan bir borsa olduğu için yaptığı bu değişiklik kararıyla, blok zincirinde onay bekleyen bitcoin transferlerine doğrudan etki yaptı.

Lightning Network‘ün avantajlarını gören kullanıcılar, Binance, Bittrex gibi borsaların da bu ağa geçiş yapmaları konusunda imza kampanyaları başlattı. Görünüşe göre bitcoin kullanıcıları için son dönemlerde yük olmaya başlayan transfer ücretleri ve transfer süreleri artık problem olmaktan çıkacak.

:: Lightning Network hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bitcoin transfer ücretleri hala yüksek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin transfer ücretleri hala yüksek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin transfer ücretleri hala yüksek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "