Okunma

BitDefender Mart Raporu


02 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
BitDefender Mart Raporu
BitDefender’ın aylık olarak yayınladığı Malware Top 10 (kötücül yazılım) listesinde ilk sırada tanıdık bir isim var: Peed olarak da bilinen Storm solucanı, etkili bir şekilde tekrar ortaya çıkıp Trojan.ShellHook gibi davranarak en yaygın malware tekniği haline geldi.

Truva Atları Her Yerde

Mart ayında tespit edilen toplam malware’in yarısından çoğu bu Truva atı ve türevlerinden oluşurken, listenin dikkat çeken diğer bir üyesi ise Trojan.ShellHook. BehavesLike tekniği ile BitDefender tarafından bulunmasına rağmen, kullanıcının önce, normal ve sıradan bir programa başladığı zaman başlatması yoluyla Trojan.ShellHook, kötü niyetli bir programa sebep olan bir teknik olarak ortaya çıkıyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: BitDefender
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BitDefender Mart Raporu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BitDefender Mart Raporu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BitDefender Mart Raporu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "