Bitmeyen Çekişme: PC Vs Mac


07 Mayıs 2007 Pazartesi 13:00
ABONE OL
Bitmeyen Çekişme: PC Vs Mac

Apple‘ın bu tür reklâmları, ülkemizde yayınlanmıyor. Oysa yurtdışında büyük
ilgi görüyor ve hem Vista’yı hem de PC‘yi (tatlı sert) yerin dibine sokuyor. Aşağıda
web sayfası yapmak için hangi adımları izlediğini Mac‘e soru soran PC‘nin,
aldığı cevaplar karşısında dumura uğradığını izleyeceksiniz. PC, Mac‘in 3 adımda web sayfası yaptığına inanmak istemiyor. Peki siz olsanız
hangisini seçerdiniz? PC mi Mac mi?

İzleyin

http://www.youtube.com/v/NKB8xks8CMc

Apple’ın bu reklamları bitmeyecek gibi görünüyor.

 Bilgi için: Apple Türkiye
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
28 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Mac = İşlevsiz
Apple = Reklam Ajansı
Jobs = Koyunlara Pazarlama Dehası

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Linux = Mahallenin en güzel kızı

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Vista = Kırmızı başlıklı kurt
PC = Ömür törpüsü
bill gates = Big Brother
🙂
90’dan beri bilgisayar kullanan,windows 3.1den beri microsoftla iç içe biri olarak 1 senedir mac osx kullanıyorum,reklamcı degilim,çok ama çok ***** PC satıyorum,windowslu hem de.
yani grafiker,tasarımcı olsaydım tepkili oluşum apple’ın o işi çok iyi yapıyor oluşundan olabilirdi.
ama ben ekmegimi windows kurulu makinelerden kazanıyorum ama apple yavaş yavaş alınabilirleşen fiyatlarıyla artık düpedüz windowsu bitirmeye yaklaşıyor.
Jobs bir pazarlama dehası,ipodun deli satması bunu gösteriyor,evet,asla bir ipod almayacagım (ipod dogru bir ürün degil benim için,ipod imajıyla satılan bir ürün) ama macosx kurulu bir iphone rüyalarımı süslüyor…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

gönül kimi severse güzel odur…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

waow waow, mac e işlevsiz dien kendini bilmezler (evet eline mac eli değmemiş yada dokunduğunda korkusundan ne yaptığını şaşıran, matbaaya şeytan icadı diyenlerden farksız biri olaraktan kendini bilmiyor tabii ki ) video, grafik vs programlardaki performansını ve de en ufak bir yavaşlama/ağırlaşma göstermeden, kullanıcılar arası geçişlerin saniyede yapıldığı, günlerce restart atmadan stabil çalışmasını sürdüren, tasarımı ile göze hitab eden mac’e bunları bilmeden laf etmeye hakkı yok.. Doğru düzün oyun oynayamıyorsunuz diye ya da win deki program çeşitliliini göremiorsunuz die( kaldı ki sanki o programları para verip alıyorsunuz, eminim hepsi crackli) beraberinde bu ihtiyaç duyabileceğiniz birçok program default olarak gelmekte olan mac laf ederek işletim sistemine değil kendinize yazık ederseniz.. Win Vista ile şahane!? görünüm yaptı filan desenizde apple bunu kaç yıl önce başardı ve de istediği hardware config vistanınkinn yanında devede kulak..
Vista sux, Mac OsX rocks

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bence linux kesinlikle. ubuntu sürekli geliştiriliyor ve açık kaynak

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Muzik üretmek – dinlemek, grafik yada video üretmek – izlemek, etkileşimli ortam üretmek – kullanmak. Bilimsel çalışmalar yapmak – araştırmak.

Bütün bunları ve daha fazlasını yapabilen cihazlara PC yani Personal Computer denmiyorsa ne deniyor. Mac, Dell, Commodore64. Amiga PC dir.

Mac Pro`ya da bir Toplama PC ye de Mac Os, XP yada GNU/Linux kurulabilindiğine göre. Farklı gibi sunulan bu aygıtların “aynı” olduklarını düşünemezmiyiz.

Bill Gates bu reklamlarda Mac in neden üstünlük tasladığını anlayamadığını söylemişti.

Evet neden Mac üstünlük taslıyor. Ezik mi? Yapabildikleri PC de olmuyor mu ki? A tuşu yerine B tuşu ile yapılsa “farklı” yada “üstün” mü olunuyor? Bir emaili okumak herhangi bir bilgisayarda ne kadar farklı olursa olsun aynı olay değilmidir?

Hadi bakalım.

Allah Amiga’nızı versin 😛

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

mac bence grafikleri ve tasarlanma bakımından çok hoş, kullanışlı. fakat yinede mac taraftarı değilim…..

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Mac de virus diye bir olay yok. Bu kadarı yeter.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

kötü bi reklam

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

mac iyidir hoştur övüyosunuzda o kadar pahalı satıyorlarki ben fiyetlere bakmaya korkuyorum.. Sonra bide nasıl bu kadar iyi bir sistem pazarlanamıyor diyorlar
1.Yaygın değil.. Program çeşitliliği yok
2.Fiyatları el yakıyor
3.İyiki yaygın değil yaygın olursa apple da safari ve Mac için Ayda 10, 20 güncelleştirme yayınlamaya başlar..

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

apple ürünleri ve mac os bence oldukça başarılı. windows, mac os ve linux arasında kıyaslama yapmak bence çok saçma olacaktır. çünkü her birinin kendine özgü özellikleri var. her biri birbirinden ayrılıyor. örneğin; oyun oynamak için başta windows ve mac os tercih edilmelidir..

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

MAc kullanmadım ama o adımlar dreamveawer la da yapılabilir. hem de aynı şekilde. Reklam haksız bir karalama kampanyası olmuş sanki.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

arkadaslar mac kullanmayanlar lütfen pc mac karsılastırması yapmasın cok komik oluyor. bu aynen murat 131 ile mercedes karsılastırmasına benziyor çnkü.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

murat131 benzetmesi tam yerine oturmuş gerçekten, mac yaygın ev kullanıcıları ( oyun oynayacak çoluk çocuk, msnden koca arayacak hatun kişiler) için değildir.

Ayrıca pc’ye mac kurabildiğinize göre demiş biri; cahilliği burdan belli, kurulamıyor çünkü, virtual olarak çalıştırılabiliyor.. İşlemci mimarisi farklı bir kere… ibm ile olan anlaşmalarını fesedip intel chipsete geçtiler fakat sadece bu iş için üretilen x86 türü işlemcilere sahip makinelere kurulabilir macosx..

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

arkadaşlar dünyanın %95’i windows kullanıyor. Mac’i kötülediğim için değil. Güzel Sanatlar Grafik Bölümünde okuyan arkadaşlarım var hepsi okulda Mac ile çalışıyor. Hepsi memnun fakat ilk olarak Windows kadar yaygın olmaması, her türlü programı çalıştırmaması Mac’in eksisi bana göre. Tasarım için kullanılabilir ona bir lafım yok. Ayrıca bir arkadaşın da dediği gibi eğer Mac, Windows kadar yaygın olsaydı eminim Windows’a bulaştığı kadar virüs bulaşma ihtimali var bana göre. Dünya Windows kullanıyor ve uzun bir süre de kullanmaya devam edecek. Mac de uzun bir süre Windows’u geçemez arkadaşlar. Benim görüşürüm bu.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Geresiz bir tartşma ortamı olmuş. Arkadaşlar tamam dreamweaverla web sitesi tasarlıyabilir winampla müzik dinleyebilir vegasla film yapabiliriz fakat bunların hepsini tek bir yazılımla yapamıyoruz. şu anda Mac OS X bunların hepsini barındıran bir paket pahalı diyenler bir de bu yönden baksın tüm yazılımlara ayrı ayrı para vermek mi yoksa bir işletim sistemi belki bir de photoshopla yasal soruınsuz hızlı bir bilgisayar kullanmak mı??? Tasarımcıların en büyük yardımcısı mac’dir çünkü===>
mac kolay kolay kilitlenmez
ikide bir format atılmaz bir sistem kurulduğunda yıllarca kullanılır
oyun gibi bir ayrıntıya yer vermediği için gereksiz donanımları yoktur
grafik işlemek daha rahattır
bir kez kullanan vazgeçemez
vista ve mac os x’e yasal olarak destek verir(pcye mac kurmak hem bilgisayarı hantallaştırır hemde mac kullanım hissi vermez)

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Ben tasarımcı falan degilim liseye ***** bir bilgisayar ihtiyacım ***** iPod kullanı***** de boyle tanıstım.Su an offşce programı ile muthiş slaytlar hazırlıyorum, msn de konusuyorum call of ***** bunları nefis tasarımlı donanım yazılım uzerinde ***** diger onem ise ***** muzik foto video tek klik ile ***** ne diyeyim?

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

sayın Mac fanatikleri, intel’e geçiş ve iphone ile birlikte Macintosh efsanesi sona erdi de denilebilir. Mac Os X’in muhendisleri iphone için çalışırken leopard’ın çıkışı bir kaç yıl daha ertelenebilir. Haa sayın mudafa avukatları son zamanlardaki istatistiklere bi zahmet olmazsa bakıverin de macbook kazazedelerinin ne kadar arttığını da görün.
gelelim windows’a windows zaten onu savunamayacak kadar berbat, Bunca yıl da MacOs kopyası olarak çıktı. hala da öyle bknz: Vista & MacOs Tiger
Linux kullanmadığım için bilmiyorum ama linux’a geçmek istiyorum.
YAŞASIN ÖZGÃœR YAZILIM

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bakınız: macdunyasi. com

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Ayrıca mac aldığınızda zırt pırt donanım upgrade yapmanıza gerek yoktur….

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Mac ı övenler scsı teknolojisi bitince Mac da bitti artık G serisi işlemcilerinizmi var sanıyorsunuz?, hehehhehe
Hepsi intel oldu artık Ha birde unutmadan Apple şirketi dünyayı en çok kirleten ilk on teknoloji şirketinden üst sıralarda bunu biliyormuydunuz ?
Eee bilseydiniz bakın ben biliyorum

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Kimin kimden üstün olması sadece yazılımsal ayrıca kullanılabilirlik açısından pc derim (zaten yaygınlaşması bunu kanıtlıyor). Bana kalırsa bunlar boş kavgalar. Bu işte nerdeyse tekel olan microsoft başımızda olduğu sürece ne macos ne de apple yaygınlaşamaz.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Ben Grafikerim işim gereği mac/Pc kullanıyorum. Eskiden uzaktan uzağa maci severdim. Çünkü işimin % 95 i Pc deydi çok sorun yaşıyordum. Ama sorunlarıda çözüyordum. sadece vakit kaybı oluyordu. Son zamanlardada mac g 5 kullanıyorum. Ondada bol bol sorun çıkıyor Pc den farkı sorunları çözemiyorum ve çözecek kimse bulamıyorum servis de zırvalıyor. Eğer Amerikada yaşıyor olsaydım ve zengin olsaydım maci tercih ederdim ama Türkiyede bu şartlarda mac bana alışkanlık ve tutku boyutundaki bir gariplikden başka bir şey ifade etmiyor. Pencere yönetimi ve dosyalama mantığı win xp de bence çok daha iyi. Evet windows gerçekten berbat ama onda her türlü sorunumu çözüyorum çözdürüyorum. Ve 11 yıldır Pc kullanan biri olarak 1 kuruş bakım parası vermedim. İyi bir Pc klavye mouse seti 30 ytl standart mac klavyesinin fiyatı 37 euro. Ve en kötüsü mac türkçe bilmiyor font sorunu ayrı bir curcuna. Bir kitapçık gördüm font sorunları üstüne mac os dan 15 sayfa windowsdan 1 sayfa bahsediyor. Ve benim sıradan Pc im bizim işyerindeki biri intelli 3 G5 ‘den ve bir G4 den daha performanslı çalışıyor. Mac/Mac os abartıldığı kadar iyi değil çökme ihtimali az arayüzü ve menüleri estetik. Az sorun çıkartıyor ama çıkartırsada ortalığı ayaklandırıyor anlayan birini bulamıyorsun ayrıcada pahalı. Türkiyede Amerikadaki satış fiyatının nerdeyse 3 misline satılıyor. Servis seni sallamıyor. Sallarsada olan cebine oluyor. Kendinde makinaya müdahelede bulunamıyorsun. Yani elin adamı Jobs diyorki sana makina benden üstüne bişi yapamazsın program benden başka bişi kuramazsın. ancak izin verdiğim donanımları izin verdiğim kadar arttırırsın. Hadi ordan diyorum ve aslanlar gibi Pc me geri dönüyorum windows çıkardığı sorunlar vız gelir bana 10 yaşındaki çocuklar format atıyor.
MACmağduru

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bence macler çook güzel neden?windows gibi anlamsız hatalar vermiyor yapıcağı şeyin en isini yapıyo yapımaca şeyede hiç başlamıyo bile fiyatlar şimdi çok pahalı ama ben 2. el bii macbook almak istiyorum umarım gelicek senelerde fiyatları daha da uygun hale gelir

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Windows 1.0
Windows 2.0
Windows 3.0
Windows 3.1
Windows NT 3.1
Windows NT 3.5
Windows NT 3.51
Windows 95
Windows NT 4.0
Windows 98
Windows 98 Second Edilton
Windows ME Milimenium Edilton
Windows 2000 Server
Windows 2000 Pro
Windows XP
Windows XP Pro Service Pack 1
Windows XP Pro Service Pack 2
Windows XP Pro Service Pack 3
Windows 2003 Server
Windows Vista

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

cok iyisınnnnnnnnn

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

15. yorumda arkadaşın birisi pc ye macos kurulamıyo demiş cahil oldugun burdan belli demiş.. arkadaşım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma bence kesinlikle kuruluyo benim makinamda pc ama macos kurulu…
bunu öyle herkes beceremez ama senin gibi çok bilmişler bildigini sanıp bişey öğrenmek istemiyolar en azından bişeyler ögrenmek için ugraşmıyolar.. kim demiş kurulmuyo diye apple firması intel işlemciye geçti geçeli bütün versiyonları pc ye kuruluyo macos ların..

" Bitmeyen Çekişme: PC Vs Mac konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitmeyen Çekişme: PC Vs Mac ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitmeyen Çekişme: PC Vs Mac ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!