Bixby Voice için büyük gün yaklaşıyor!


11.08.2017 20:00:00
Bixby Voice için büyük gün yaklaşıyor!

Samsung, yeni sesli asistanı Bixby Voice için önemli bir hazırlık içerisinde. Bixby Voice, Güney Kore’deki çıkışıyla birlikte sadece Korece desteği sunmuştu. Birkaç ay sonra da Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile birlikte ABD’de İngilizce desteği sunmaya başlayan sesli asistan, şimdi de küresel çıkışı için geri sayıyor olabilir.

Bixby Voice ile randevuya az mı kaldı?

Milyonlarca Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcısı hala Bixby Voice özelliğini kullanamıyor. Malum, ülkemizde 3 bin 200 TL’lik fiyatlardan başlayan amiral gemisi akıllı telefonların öne çıkartılan özelliklerinden birisi de Bixby Voice idi.

17-08/11/samsung-bixby-voice-sesli-asistan-kuresel-cikis-sdn-02.jpg

Son olarak, henüz resmî olarak onaylanmış olmasa da Samsung tarafından Bixby Voice sesli asistanın küresel çıkışı için çalışmalara başladığı düşünülüyor. Bu düşüncenin kaynağı ise şirketin, Contacts (Kişiler) uygulaması güncellemesi içerisindeki Neler Yeni bölümüne “Bixby English küresel çıkışı” şeklinde bir ibare koymuş olması.

Şimdilik bunun tüm dünyadaki Galaxy S8 serisi sahiplerini mi yoksa sadece Bixby’nin ABD’deki çıkışını mı kastettiği konusu bilinmiyor. Bakalım Bixby Voice sesli asistanın Türkiye çıkışı ne zaman gerçekleştirilecek?

:: Bixby Voice sesli asistan hakkındaki düşünceleriniz neler?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Bixby Voice için büyük gün yaklaşıyor!” üzerine 9 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ne 3200 lirasi 4500 le cikis yapti s8!!!

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Bence hic gelmeyecek

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Siri'ye rakip yine Siri 

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Gelmez gelse de çoknsınırlı olur

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Siriden daha geniş kapsamlı galerideki son fotoyu instagramda paylaşmayı bile isteyebiliyorsun ama siri gibi sohbet edilemiyor. En az 2 yılı var. Dil yelpazesi çok dar.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   svoice gibi zamanla geberir buda türkçe gelmez zaten..

  7. SDN Okuru dedi ki:

   umarım bir an önce gelir

  8. SDN Okuru dedi ki:

   3200 mü?

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Türkçe dil desteği gelene kadar en iyi ihtimalle s9 cikmis olur.. Ancak onunla kullanılabilir olur s8 e de belki güncelleme ile gelir

  Yorum yazın

  Geri bildirim