BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması


22 Haziran 2019 Cumartesi 18:41
BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması

Rekabet Kurumu‘nun, Türkiye’nin dijital cüzdan çözümlerinden biri olan BKM Express‘in kapatılması yönündeki kararına, BKM Express’ten ilk açıklama geldi.

Bankalararası Kart Merkezi BKM, Rekabet Kurulu‘nun aldığı BKM Express kararından sonra ilk açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.

BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması

Ülkemize değer katmak üzere yedi yıl önce sektörün önde gelen e-ticaret siteleri ve kart çıkaran kuruluşları ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express, dünyada örnek gösterilen güvenli, hızlı ve kolay ödeme çözümleri sunmaktadır. Ülkemizdeki e-ticaret sektörünün güvenli bir şekilde büyümesi hedeflenerek başlatılan çalışma ve yatırımlar neticesinde bugün tüm perakende sektöründe uluslararası örneklerden daha üstün bir dijital cüzdan haline gelmiştir.

Bütün bu çalışmalar ülkemiz menfaatleri gözetilerek yasa ve düzenlemelere tümüyle uyumlu bir şekilde yürütülmekte, düzenleyici kurumlarla her zaman tam bir uyum içinde faaliyet gösterilmektedir.

Rekabet Kurulu’nun BKM Express hizmetinin sonlandırılması yönündeki kararının gerekçeleri henüz kamuoyuna açıklanmamıştır.

Açıklanacak gerekçeli kararda belirtilecek esaslarla uyumlu bir şekilde; teknolojisi, markası ve yatırımı ile tamamıyla yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express’in ülke hedefleri doğrultusunda ödeme altyapımızın bağımsızlığı için hizmet vermeye devam etmesini amaçlamaktayız.

BKM Express ile verdiğimiz tüm hizmetler kesintisiz ve tam olarak sunulmaya devam edilmektedir. Kullanıcılarımızı, üyelerimizi, iş yerlerimizi ve tüm kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Rekabet Kurumu’nun BKM Express kararı

Rekabet Kurumu, BKM Express‘in gerekçeli kararın tebliğinden sonra 60 gün içinde hizmetini sonlandırmasına karar verdi.

Konuyla ilgili Rekabet Kurumu’nun sitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde;

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  paypalı yasaklatıp günahına girerseniz rekabet kurumuda yapıştırır cezayı

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkede güzel faydalı yararlı ne varsa. Al bunu al al al diyorlar..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Umurumda değil, değersiz bir konu

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  inşallah apple pay gibi yöntemler geleceği içindir. BKM’nin politikaları diğer ödeme seçeneklerini engelleyip online ödeme tekeli olması yönündeydi. Umarım diğer servisler için iyi olur

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  kesin birileri bu işe yatırım yapacak ve piyasa güçlü bir rakipten temizlenmeye çalışılıyor. kokusu çıkar yakında. alıştık türkiyenin bu haline. yazık.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bursa ya geldiğiniz de bkm ile ilgili ufak çaplı görüşme saglamistik vay bea , Hakkı bey 🙂

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu ülkede iyi olan birşey cezasız kalmıyor

" BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BKM’den Rekabet Kurumu açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
 10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?