Okunma

BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu


30 Ekim 2012 Salı 12:04
BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu

Mobil, bizleri bile şaşırtan bir hızla günden güne büyümesini sürdürüyor. Hayatlarımız mobilleştikçe, mobil internetin de önemi artıyor. Her alanda mobili kullanıyoruz, dolayısıyla bankacılık işlemlerimizi bile mobil üzerinden gerçekleştiriyoruz. Elbette bu da mobil güvenliğin önemini arttırıyor. İşte mobil finans hizmetlerinin sürdürülebilirliği ve güvenliğinin sağlanması amacıyla kurulan Mobey Forum da bu yüzden önemli bir oluşum.

Haberimize konu olan gelişme ise, Bankalarararası Kart Merkezi‘nin (BKM) artık Mobey Forum üyesi olması. Böylece BKM artık mobil finansal hizmetleri sektör adına çok daha yakından takip edebilecek. Bu da BKM’nin mobile ve güvenliğe verdiği önemi bir kez daha kanıtlamış oluyor. Bu üyelik aynı zamanda bkmexpress’in de mobil tarafa bir göz kırpması olarak değerlendirebilir diye düşünüyoruz.

Bununla birlikte BKM, ulusal dijital cüzdan çalışmalarını Mobey Forum bünyesindeki küresel tecrübelerden de faydalanarak geliştirecek, kartlı ödeme sistemlerinde dünyaya öncülük yapan ülkemizin tecrübelerini Mobey Forum aracılığı ile dünyaya duyuracaktır. 

:: BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hayırlı olsun

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hayırlı olsun

" BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BKM, Mobey Forum’un Üyesi Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "