Okunma

Black Friday dünyanın en zengin adamına yaradı!


25 Kasım 2017 Cumartesi 16:00
Black Friday dünyanın en zengin adamına yaradı!

24 Kasım gününe denk gelen Black Friday, dünyanın en zengin adamının yeni bir rekor kırmasına neden oldu. Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos’un, Black Friday satışları sonrası serveti 100 milyar doları geçti.

Black Friday Jeff Bezos’a 2.4 milyar dolar kazandırdı!

Geçtiğimiz ay Amazon’un hisselerindeki artış nedeniyle Jeff Bezos 95 milyar doları geçerek dünyanın en zengin insanı unvanını almıştı.

Amazon’un 78.9 milyon adet hissesiyle yüzde 16 oranında hissedar olan CEO Bezos, kara cuma öncesi borsaların kapanmasıyla serveti 97.9 milyar dolarken kara cuma sonrası Bezos 100 milyar doları aşmayı başardı.

Adobe Analytics’in verilerine göre geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 18.4 daha fazla satış gerçekleştiren Amazon, aynı zamanda yüzde 2.5’luk hisse artışla da 1186 dolarla yeni bir rekor daha kırdı.

Bu hisse artışı da en çok Jeff Bezos’un işine yaradı. Toplam servetini 100.3 milyar dolara çıkartan Amazon’un CEO’su böylece Bill Gates’in 1999 yılında ulaştığı başarıyı yakalayarak 100 milyar doların üstünde servete ulaşan ikinci insan oldu.

Artık Microsoft’taki işlerini bırakarak kendisini hayır işlerine adayan Bill Gates’in servetininse 86.8 milyar dolar olduğu biliniyor. Her yıl 2.9 milyar doları hayır işlerine harcan Gates eğer bunu yapmamış olsaydı şu anda 150 milyar dolara yakın bir servete sahip olabilirdi.

:: Dünyanın en zengin insanın serveti hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Black Friday dünyanın en zengin adamına yaradı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Black Friday dünyanın en zengin adamına yaradı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Black Friday dünyanın en zengin adamına yaradı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "