Blackbbery Uygulamaları Ülkemizde


02 Haziran 2010 Çarşamba 10:36
Blackbbery Uygulamaları Ülkemizde

Üst seviye akıllı telefonları cazip kılan en büyük özellik bu tarz modeller için hazırlanan uygulamalar oluyor. Orjinal adıyla application olarak anılan bu özellikler mobil cihazınızı bir anda bilgisayarlarla yarışacak hale getiriyor. Blackberry marka telefonları üretici olan RIM firması, cihazları için ücretsiz uygulamaların bulunduğu sistemin artık Türk kullanıcılara da açık hale geldiğini duyurdu.

BlackBerry kullanıcıları, App World sitesini ziyaret ederek, uygulamalra uşabilecek.  BlackBerry App World uygulama dünyasına hem Türkiye’deki mobil telefon şebekelerinden hem de Wi-Fi (kablosuz ağ) üzerinden güvenli bir şekilde erişilebiliyor. Kullanıcılar sahip oldukları telefon için hazırlanan katalogları kullanarak kendilerine özel uygulamalar indirebilecek.

 

Bu adreste hangi özellikler bulunuyor?

Öne çıkan özellikleri:

 • Ana sayfa– BlackBerry App World, ana sayfada birçok uygulamayı içeriyor. Böylece kullanıcıların çeşitli uygulamalar içinde gezinmesini kolaylaştırıyor. Bu alanda sergilenen uygulamalar zaman zaman değişiyor, böylece kullanıcılar hayatın her alanına yönelik yeni uygulamaları kolayca keşfediyor.
 • En çok indirilenler- BlackBerry App World uygulamasındaki ‘en çok indirilenler’ alanı, en popüler uygulamaları listeliyor.

 

 • Kategoriler- BlackBerry App World uygulaması, aralarında eğlence, IM ve sosyal ağlar, haberler, hava durumu gibi ve daha fazlasını kapsayan çeşitli uygulama kategorileri içeriyor.
 • Arama/filtre- BlackBerry App World anahtar sözcük araması yapabilen filtreleme özelliğine sahip.

 • İncelemeler- BlackBerry App World uygulamaları kullanıcılar tarafından incelenebiliyor ve yıldız derecelerine göre de görüntülenebiliyor. Kullanıcılar incelemelere kolaylıkla erişebiliyor, onları takip edebiliyor, ekran görüntülerini görebiliyor ve indirmeden önce her uygulamanın açıklamasını okuyabiliyor.

 

 • Tavsiye- BlackBerry App World kullanıcıları, uygulamaları başka kişilere e-posta, PIN, kısa mesaj veya BlackBerry Messenger üzerinden gönderip tavsiye edebiliyor.
 • Uygulama deposu- BlackBerry App World, kullanıcıların indirdiği uygulamaların kaydını tutan My World adında bir klasör içeriyor. Bu kişisel depolama alanı, kullanıcıların uygulamaları kolayca yüklemesine ve kaldırmasına olanak sağlıyor.
 • Uygulama arşivleme- Kullanıcılar istedikleri uygulamaları BlackBerry akıllı telefonlarındaki microSD kartta veya dahili bir bellekte arşivleyebiliyor.
 • Güncelleme bildirimleri– Kullanıcılara BlackBerry App World’e indirdikleri uygulamaların güncellemeleri de ayrıca bildiriliyor.
 • BlackBerry App World kataloğuna bir kullanıcının masaüstü bilgisayarından www.blackberry.com/appworld adresine girerek de erişilebiliyor.

:: Akıllı telefonunuzda hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blackbbery Uygulamaları Ülkemizde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blackbbery Uygulamaları Ülkemizde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blackbbery Uygulamaları Ülkemizde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!