Blackberry 5G’yle ilgili yeni bilgiler


02 Nisan 2021 Cuma 14:35
ABONE OL
Blackberry 5G’yle ilgili yeni bilgiler

Uzun süredir sessizliğini koruyan BlackBerry, 2021’de yeni bir tuşlu telefonu piyasaya sunmayı planlıyor. BlackBerry tarafından piyasaya sürülecek 5G destekli yeni telefonun çıkış tarihi, fiyatı, özellikleriyle yeni bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.

BlackBerry 5G orijinal ekip tarafından tasarlanmayacak

Telefon mobil patentlerini satan ve çoğunlukla akıllı araba yazımı ve güvenlik teknolojisi piyasasına kayan orijinal BlackBerry geliştiricileri tarafından yapılmayacak. Bunun yerine, telefonun yapımını firmayı satın alan OnwardMobility üstlenecek. Firma yeni bir BlackBerry için Nokia, Xiaomi ve Foxconn ile çalışmayı kafasına koymuş durumda.

blackberry-5g-ile-ilgili-en-son-bilgiler

Henüz bir fiyat bilgisi verilmeyen telefonun 649 dolar civarı olması bekleniyor. Fiyatın farklı bir üretim süreci kullanılacağından dolayı yüksek olabileceği belirtildi. OnwardMobility ayrıca yaptığı basın açıklamasında telefonun bileşen, cihaz ve tedarik zinciri bütünlüğünü sağlamak için katı kurallar çerçevesinde yapılacağını ifade etti. Bunun da kurumsal firmalar için büyük bir güvenlik seviyesi sağlamasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

OnwardMobility CEO’su Peter Franklin yaptığı açıklamada “Bugün küresel nüfusun yarısından fazlası akıllı telefonlara sahip, bu nedenle pazar çok büyük. Ancak eksik olan, kurumsal kullanıcıların, devlet kullanıcılarının ve güvenlik bilincine sahip tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilen ultra güvenli ve üretkenlik merkezli akıllı telefon boşluğunu doldurmayı hedefliyoruz dedi.

Telefonun 5G desteğine sahip olmasının yanında, Android işletim sistemine de sahip olacağı ifade ediliyor. Ancak Android 11 mi, yoksa daha eski bir sürüm mü olacağı kafaları karıştıran bir başka konu. Ayrıca fiziksel bir klavyeye sahip olacak  telefon eski BlackBerry hayranlarına da hitap etmeyi kafasına koymuş durumda. Bataryaya gelindiğinde ise BlackBerry 5G’nin 6 bin mAh pil ve iki günlük pil ömrüne sahip Moto G9 Power kullanması bekleniyor. Son olarak yeni BlackBerry’nin uygulamaları hızlı bir şekilde çalıştırması, dosya depolamasında sorun yaşamaması için gerekli özelliklere sahip olması bekleniyor.

Kaynak: Techradar
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Blackberry 5G’yle ilgili yeni bilgiler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blackberry 5G’yle ilgili yeni bilgiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blackberry 5G’yle ilgili yeni bilgiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme