Okunma

Japonya’nın Havası BlackBerry’e Yaramadı


01 Mart 2009 Pazar 20:54
Japonya’nın Havası BlackBerry’e Yaramadı

ATI gibi Kanada’nın gözbebeği olan bir başka dev RIM (Research In Motion) ve Japonya’nın en büyük operatörlerinden NTT DoCoMo’nun Blackberry Bold ile ilgili çözemedikleri bir sorun var şu günlerde. iPhone 3G ile popülaritesi bir nebze yavaşlayan Bold’un klavyesinin etrafında yaşanan sıcaklık sorununun kaynağını bulmaya çalışan ikilinin pil üzerindeki araştırmaları sonuç verdi.


BlackBerry Bold’un Japonya’da ateşi çıktı

Araştırmanın sonucu sorunun yalnızca pil ile ilgili olmadığını ortaya koydu. Yani anlayacağınız henüz ne BlackBerry, ne de NTT DoCoMo’nun 4 bin adet satıldıktan sonra satışını durdurduğu cihazın sorununa dair net bir açıklaması yok. 30 kişinin şarj esnasında cihazın aşırı ısınmasıyla ilgili şikayeti üzerine durdurulan Bold satışının diğer ülkeleri ilgilendiren bir tarafı yok. Durum sadece Japonya’ya has gerçekleştiği için tahminler cihazdaki sorunun pil olmadığına göre yazılımsal olabileceğini düşündürüyor. Türkiye’deki Bold’ların sorunsuz ve mükemmel çalıştığını elimizdeki test örneğiyle de rahatlıkla açıklayabiliriz 🙂

:: Cep telefonunuzun sorununu açıklayamayan ve ‘güle güle kullanın’ diyen bir servisle karşılaştınız mı?

 

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Japonya’nın Havası BlackBerry’e Yaramadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Japonya’nın Havası BlackBerry’e Yaramadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Japonya’nın Havası BlackBerry’e Yaramadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "