Okunma

BlackBerry, Çinliler ile Anlaşmayacak


08 Aralık 2014 Pazartesi 06:30
BlackBerry, Çinliler ile Anlaşmayacak

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan haberler Kanadalı BlackBerry’nin Çinli markalardan birinin kanatları altına gireceğini ve artık farklı bir anlayışla hayatına devam edeceğini paylaşmıştı. İlk olarak Lenovo ve Xiaomi ile görüştüğü söylenen CEO John Chen ise bu iddiaları onaylamıştı.

:: BlackBerry’den Lenovo ve Xiaomi Görüşmesi

BlackBerry, RIM günlerinden beri devam eden büyük krize CEO’su Chen sayesinde dur demiş, son kullanıcıdan çok iş dünyasına uygun ürünleri ile öne çıkmıştı. Hızla güç toplayan marka bu duruma rağmen Çinli devler ile görüşmeye girmişti.

John Chen sebebi açıkladı

Şirket aslında halen Batılı pek çok hükümet ve hatta direkt olarak ABD hükümetince tercih edilen bir isim. Bu sayede yoluna devam eden BlackBerry’nin Çinli isimler ile anlaşamamasının bir sebebi de direkt olarak Batılı devletler!

14-12/07/john-chen.jpg

:: Lenovo, BlackBerry’nin Peşinde

CEO John Chen geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Xiaomi ve Lenovo ile geçtiğimiz yaz aylarında görüştüğünü tekrar dile getirirken, ortak iş yürüttükleri çok sayıdaki ülke yönetiminin isteği ile Çin’den uzak durduklarını söyledi. Kısacası BlackBerry, Çinli bir ismin çatısı altına girerse, ortak çalıştığı pek çok hükümete güvenlik sebebiyle veda etmek durumunda kalacak.

Bu da doğal olarak BlackBerry’nin yola tek başına devam etmesi anlamına geliyor.

:: BlackBerry sizce de bağımsız bir şirket olarak mı kalmalı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “BlackBerry, Çinliler ile Anlaşmayacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Aslında turkcell, koç, zorlu(vestel) alabilirdi bunu ancak toparlandı biraz. Bu da fiyatına yansıdı…Doğru zamanı beklemek lazım…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kendi başının çaresine bakacak yada batacak

" BlackBerry, Çinliler ile Anlaşmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry, Çinliler ile Anlaşmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry, Çinliler ile Anlaşmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "