Lenovo BlackBerry’nin Peşinde!


21 Ekim 2014 Salı 13:00
Lenovo BlackBerry’nin Peşinde!

Bir süre önce Google’dan Motorola’yı satın alan Lenovo şayet söylentiler doğru ise gerçekten de gözünü Kanadalı BlackBerry’e dikmiş durumda. İlk olarak Ocak 2014 tarihinde Çinli üreticinin CFO’su Wong Wai Ming tarafından dile getirilen “Lenovo, BlackBerry hakkında planlar yapıyor” bilgisi, gelen verilere göre gerçeklik kazanıyor.

Ming’in, BlackBerry’nin hissedarları ve diğer pay sahipleriyle görüşme halinde olduğu sözleri daha sonra Lenovo tarafından yalanlanmış, cümlenin cımbızlandığı söylenmişti. İlginç bir şekilde Lenovo CEO’su Yang Yuanqing iki ayın sonunda “böyle bir atılım akıllıca olur” şeklinde konuştu. Bu söylemin ardından şirket Google’a 2.91 milyar dolarak ödeyerek Motorola’yı satın aldı.

Kasım 2013’te ise Kanada hükümetinin Lenovo’nun BlackBerry’i satın alma teşebbüsüne karşı çıktığı haberleri geldi. Haberlere göre Lenovo, BlackBerry’ye hisse başına 9 dolar ödeyecekti. Beklenen bir kez daha olmadı.

Lenovo, BlackBerry için geri dönüyor!

Bugün gelen detaylar Çinli markanın Kanadalı üretici için hisse başına 15 dolarlık bir teklifle geri döneceğini ve hatta kesenin ağzını açarak bu miktarın 18 dolara kadar yükselebileceğini içeriyor. Lenovo geçtiğimiz hafta, 1 Nisan 2015’te yeni bir şirket üzerinden akıllı cihazları online olarak satacağını açıklamıştı. Şimdiki tahminler BlackBerry’nin satın alınarak bu konuma oturtulacağı yönünde.

BlackBerry kısa bir süre önce özellikle de iş dünyasını hedef alan BlackBerry Passport adlı akıllı telefonunu satışa sunmuş ve beklenenin de üzerinde bir başarı yakalamıştı.

:: Lenovo gerçekten de BlackBerry’i satın alır mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Lenovo BlackBerry’nin Peşinde!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Al ***** doğmaya çabalayan adamın dibi denilecek son firmayı da sen ***** sana General Mobile ile Casper’i de satı***** yanında Vestel’in mobil (pardon çöp) kolunu hediye ***** lenovo CEO’suna duyurulur.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Blackberry bence lazım bu dünyaya. Profesyonel telefonculukta tekler. Klavyede tek firmalar. Passport ile atağa kalkmışken kendisini satmamalı. Ve illa satacaksa da bizim Turkcell almayı düşünmeli. Zaten Turkcell’in alabileceği fiyattan satılıyor.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  müthiş bi habar, bence beko ve arçelik i de satın alsın 😀

 4. Ziyaretçi dedi ki:
 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Kim kimi avlar misali

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  son zamanlarda büyük balýk küçük balýðý iyice yutar oldu bence almazsa daha iyi

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Ýnþallah almaz

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Lenova doðru yolda ilerliyor bana kalýrsa. Hem bilgisayar hem telefon. Satýþ rakamlarýda bunu destekliyor her iki pazarda. Böyle hamlelerle giderek büyümek istedikleri aþikar. Çin’in fendi Japon’u yendi sözun özü.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Lenovoda þuan büyük bir isim karmaþasý yaþanýyor Amerika ve Avrupada Motorolalar Asya ülkelerinde ise Lenovo isimli mobil cihazlarýný satýþa sunuyor
  Birde BlackBerry i satýn aldýklarýný varsayarsak izleyecekleri politika düþündürücü olur
  Öte yandan Blackberry , Passaport modelini çýkartmadan önce birkaç model daha deneyip mobil bölümlerini kapatýp kurumsal alanla ilgilenebilecekleri yönünde açýklamalar yapýyorlardý ve oldukça da zarar etmiþlerdi BlackBerry Passaport un baþarýsýný gördükten sonra eskisi gibi mobil piyasada daha aktif bir þekilde yer almak isteyebilir

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyi olur. BB çağın gerisinde kaldı.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Istemiyorum ben lenovo tum efsaneleri satin aliyor motorolayi aldi simdide blackberryimi nayir olamaz

" Lenovo BlackBerry’nin Peşinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo BlackBerry’nin Peşinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo BlackBerry’nin Peşinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!