Okunma

Blackberry de o topa girdi


20 Aralık 2016 Salı 04:30
Blackberry de o topa girdi

BlackBerry, bir zamanlar telefon pazarında rakipsiz bir efsane gibi görülürken kendine çok güvenip kritik bir hata yaptı ve dokunmatik ekranlar hızla gelişirken dokunmatik ekranlı telefonları küçümsedi ve bu trende ilgi göstermedi. 

Bu hatanın bedelini, unutulmaya yüz tutan mağlup bir şirkete dönüşerek ödeyen BlackBerry, şimdi yeni bir alana girmeye hazırlanıyor. 

Otonom sürüşte ben de varım diyor

Google, Apple, Tesla gibi şirketlerle otonom sürüş teknolojisi alanında rekabet edeceğini daha önce açıklayan BlackBerry şimdi de kendi otonom sürüş laboratuvarlarını kurdu. 

Ottowa’da yer alan BlackBerry QNX Autonomous Vehicle Innovation Center (AVIC) laboratuvarında, otonom otomobil üretecek otomotiv devlerinin kullanabileceği sistemler test edilecek ve geliştirilecek. Böylece gelecekteki otomobillerin BlackBerry ile çalışması için bir umut doğmuş olacak.

Kanada’nın yakışıklı başbakanı Justin Trudeau da, merkezin açılışına katılıp, BlackBerry’e başarılar diledi ama bakalım BlackBerry gerçekten başarılı olabilecek mi?

:: Sizce BlackBerry otonom sürüş işini kıvırabilecek mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Blackberry de o topa girdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  BlackBerry candir, yasamak gerekir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Artık arabanın her yerine ufak tuşlar yerleştirirler 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hayatında blackberry kullanmamış adamlar gelip burda ahkam kesiyo

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Telefon yapamayan adamlar bu işe mi girecek

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Başlığı kes

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hürriyet gazetesi gibi başlık atmayın lütfen

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde anca duple yol

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ordanda bir darbe yiyeyecek tamamen sonu olacak

" Blackberry de o topa girdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blackberry de o topa girdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blackberry de o topa girdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "