Okunma

BlackBerry Hindistan’a Boyun Eğdi


31 Aralık 2010 Cuma 13:10
BlackBerry Hindistan’a Boyun Eğdi

Hindistan hükümeti geçtiğimiz aylarda ülkede BlackBerry kullanımını yasaklama kararı almış, bunu uygulamaya sokmak için RIM’e belli bir süre vermişti. (Hindistan Skype’ı Yasaklıyor)

BlackBerry’ler arasındaki anlık mesajlaşma uygulamasındaki veriler sadece RIM sunucuları üzerinden gönderildiği için hükümetler bu görüşmeleri izleyemiyorlar.

RIM, Hindistan’ı kaybetme riskine girmedi

Riske Girmedi

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’da yasaklanma riskine girmek istemeyen RIM, hükümetin isteklerine boyun eğerek Hindistan istihbarat örgütlerinin görüşmeleri izlemesine izin verdi.

Benzer bir durum geçtiğimiz aylar içerisinde Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de yaşanmıştı. (Araplar BlackBerry’i Yasakladı)

:: RIM’in aldığı karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BlackBerry Hindistan’a Boyun Eğdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry Hindistan’a Boyun Eğdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry Hindistan’a Boyun Eğdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "