Okunma

BlackBerry PlayBook 2.0 CES’te Tanıtıldı


12 Ocak 2012 Perşembe 14:48
BlackBerry PlayBook 2.0 CES’te Tanıtıldı

“BlackBerry PlayBook güçlü performansı, gerçek çoklu görev uygulamaları, ileri düzey web tarayıcısı ve ultra portatif dizayndaki HD multimedyası ile tanınıyor” diyen Research In Motion Kurucusu ve Co-CEO’su Mike Lazaridis şöyle söyledi: “BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sistemi ile bu güçlü temelleri sağlamlaştırırken; iletişim, sosyal entegrasyon ve üretkenlikteki gücümüz ile kullanıcıların BlackBerry PlayBook’larını gün boyu yeni şekillerde kullanabilmelerine yardımcı oluyoruz.”

CES’de görücüye çıkan BlackBerry PlayBook 2.0 özellikleri:

Gelişmiş Mesajlaşma Deneyimi
•    Yeni birleştirilmiş gelen kutusu
•    E-posta içerisinde çoklu görev
•    Zengin metin format ile e-mail oluşturma ve düzenleme
•    Posta kutusu yönetim araçları

Sosyal ilişkiler entegrasyonu
•    Yenilikçi insan-merkezli takvim
•    İlişki-merkezli rehber uygulaması

BlackBerry akıllı telefonunu ve tableti güçlendirme

•    BlackBerry PlayBook için uzaktan kumanda– Yeni BlackBerry Bridge özelliği, kullanıcıların BlackBerry akıllı telefonlarını, BlackBerry PlayBook için bir klavye ve fare olarak kullanmalarını sağlar ve tablet bilgisayarları için kablosuz uzaktan kumanda işlevi görür.

•    BlackBerry PlayBook üzerinde içerik görüntüleme– BlackBerry Bridge, akıllı telefon üzerindeki belgeleri, e-postaları, multimedya dosyalarını ve web sayfalarını alma imkanı sağlar.

Geliştirilmiş Mobil Üretkenlik
•    Güncellenmiş doküman düzenleme özellikleri- Güncellenmiş Documents To Go® fonksiyonu, kullanıcıların mobil haldeyken doküman oluşturmasını ve düzenlemesini kolaylaştırır.

•    Print To Go uygulaması- Bu uygulama, kullanıcılara, laptop ya da PC üzerinden direkt olarak BlackBerry PlayBook’a, Wi-Fi kanalıyla dijital baskı alınmasını sağlar.

•    Kurumsal veri üzerinde artırılmış kontrol ve yönetilebilirlik– BlackBerry Playbook 2.0 işletim sisteminin, BlackBerry Mobile Fusion ve BlackBerry Balance ile kombinasyonu, cihaz üzerindeki gizli kurumsal bilginin güvenlik altına alınması, yönetimi ve kontrolü özellikleri ve cihaz yönetilebilirliği ile yaygın tablet kullanımındaki pek çok engelin aşılmasını sağlar.

Yeni uygulamalar ve İçerik
•    Favori uygulamalarınız ve binlerce fazlası- BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sistemi ile birlikte, BlackBerry PlayBook için üretilmiş pek çok yeni heyecan verici uygulama, BlackBerry App World üzerinde kullanıma hazır olacak.

•    Video dükkanı –DVD’lerin piyasaya çıkmasıyla aynı gün, binlerce film ve dizi, entegre BlackBerry Video Storefront* ile satın alma ya da kiralamaya açık hale gelecek.

•    İyileştirilmiş web taraması- BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sistemi tarayıcısı, tek bir tuşla sayfa karmaşalarını gidererek, web sitelerini çok daha keyifli bir hale getiren yeni bir okuma alanı sunacak.

BlackBerry PlayBook 2.0 işletim sistemi güncellemesi tüm BlackBerry PlayBook sahipleri için ücretsiz olarak indirilebilecek ve tahminen Şubat 2012 içerisinde sunulacak.
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “BlackBerry PlayBook 2.0 CES’te Tanıtıldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kim ne derse desin tasinabilirlik ve isletim sistemi konusunda BlackBerry PlayBook kadar basarilisi yok. Ne var ki uygulama konusunda henuz bekleneni veremiyor. Android uygulamalarini calistiricak olmasi ise gayet iyi ama native uygulamalar gelse cok daha performansli olur.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  QNX mikrokerneli candir! 2012 sonu ve 2013 BlackBerry’nin donusu olucak, 2008-2010 arasindaki muhtesem gunleri geri gelecek.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  QNX mikrokerneli candir! 2012 sonu ve 2013 BlackBerry’nin donusu olucak, 2008-2010 arasindaki muhtesem gunleri geri gelecek.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne varsa blackberry de var!!!!

" BlackBerry PlayBook 2.0 CES’te Tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry PlayBook 2.0 CES’te Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry PlayBook 2.0 CES’te Tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "