Okunma

BlackBerry Secusmart’ı Satın Aldı


08 Ağustos 2014 Cuma 16:00
BlackBerry Secusmart’ı Satın Aldı

BlackBerry, son yıllarda ‘hızla dibe vuran marka’ tanımlamasıyla tam olarak örtüşen şirketler arasında. Akıllı telefon sektöründe zirveye oynadığı yılların ardından yüzde 1’in de altındaki mevcut pazar payıyla büyük bir kaosun da adı. Bu kadar kötü tanımlamalarla başlayan bir hikaye de hiç mi iyi yan, an olmaz. Var, Kanada menşeili şirket; New York’ta düzenlenen Siber Güvenlik Zirvesi 2014 etkinliğinde Alman menşeili güvenlik şirketi Secusmart’ın satın alındığını duyurdu.

BlackBerry CEO’su John Chen tarafından yapılan açıklamada satın alıma ilişkin mali detaylar paylaşılmadı. 2009 yılından beri iş birliği içinde olunan Akıllı cihazlardaki ses-metin mesajı gibi yöntemler üzerinden gerçekleştirilen casusluk faaliyetlerinde görüşmelerin şifrelenmesini sağlayan yazılımlarla çözüm getirmeyi hedefleyen Secusmart’ın satın alınması ne anlama geliyor?

14-08/08/ekran_resmi_2014-08-08_16_24_17.jpg

Secusmart, kurumsal odaklı bir yazılım şirketi. Devlet kurumları ve üst düzey kişilerin ihtiyaç duyabileceği metotlar sunuyor. BlackBerry’nin Secusmart’ı bünyesine katması; öncelikle Alman şirketin mevcut müşteri portföyünün kendi bünyesine katılması anlamı taşıyor, ancak bu yeterli mi? İki hedef daha söz konusu olabilir; birincisi BlackBerry, Secusmart ile birlikte yüksek segmentli ve buna paralel olarak yüksek fiyat etiketli akıllı cihazlar üzerinden pazar faaliyetlerine yeni bir ivme kazandırmayı hedefliyor olabilir.

Düşük bir olasılıkla ikincisi ise uygun fiyatlı modellerine entegre olacak güvenlik yazılımı algoritmaları ile daha fazla ilgi çekmeyi hedefliyor. Buna karşın klasik bir kişinin Secumart’ın sunduklarına neden ihtiyacı duyulsun sorusu akıllarda beliriyor.

Sonuç olarak BlackBerry, kurumsal /yüksek segmentli portföy içeren pazar kanallarına yönelik bir satın alım işlemi ile gündeme gelmiş oluyor. Bakalım BlackBerry, Secusmart’ın satın alınması sonrasında ne gibi yeniliklerle teknoloji dünyasının karşısına çıkacak.

:: Çevrenizde BlackBerry marka akıllı telefon görüyor musunuz?

Yazan: Ferhat Verdi
SDN – ShiftDelete.Net
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “BlackBerry Secusmart’ı Satın Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  resimdeki kadının suratsızlığına bi bakar mısınız? İnsan korkacak :S

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bence ne olursa olsun bberry yine de blackberry dir ben her markayi kullanmis bir kisiyim kaliteyi ucuza alabileceginiz tek marka blackberry,dir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bb gerçekten güvenli olduğunu hissettiriyor kullandıkça kalite

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Görmüyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ben kullanıyorum ama 100 tane telefon kullanıcısından sadece üçünde var diyebilirim 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kanada’yı severim ama BlackBerry mm bilemiyorum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  BlackBerry hala kurumsal firmaların vazgeçilmezi ama yavaş yavaş yerini android ve ios platformuna bırakıyor…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Çevrenizde BlackBerry marka akıllı telefon görüyor musunuz? Evet gördüm! Bende var Blackberry z10 var..

" BlackBerry Secusmart’ı Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry Secusmart’ı Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry Secusmart’ı Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "