Okunma

BlackBerry’nin Patronlarının Gözü FATİH’te!


26 Ekim 2011 Çarşamba 14:35
BlackBerry’nin Patronlarının Gözü FATİH’te!

Research In Motion (RIM) Co-CEO’su Jim Balsillie geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki çalışanları, önemli iş ortakları ve hükümet yetkilileriyle görüşmek üzere İstanbul’a geldi.

Bölgeye gerçekleştirilen uzun soluklu bir iş gezisinin parçası olan bu ziyaret kapsamda yapılan görüşmeler, RIM’in Türkiye genelindeki okulların en son bilgi teknolojisi ile donatılmasını amaçlayan “Akıllı Sınıf” girişimini de içine alan “FATİH Projesi“‘ni destekleme konusundaki ilgisini içeriyor.

Bu çerçevede Balsillie, kaliteli eğitim ve öğrenim sunarak gelecek nesillere fırsatlar sunacak Fatih Projesi’ni de övdü.

RIM aynı zamanda Co-CEO Mike Lazaridis’in Türk hükümet yetkilileri tarafından gönderilen, 6-8 Aralık 2011 tarihlerinde İstanbul’da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) tarafından gerçekleştirilecek “Uluslararası Inovasyon Konferansı ve Fuarı”na ana konuşmacı olarak katılmasına ilişkin daveti kabul ettiğini açıkladı.

RIM, yeni müşterilerinin BlackBerry ürün ve servislerinin faydalarını keşfetmelerine paralel olarak Türkiye’de her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor.

BlackBerry, Türkiye’de Ocak-Ağustos 2011 ayları arasında satış adedi bazında bir önceki yılın aynı dönemine oranla %199’luk bir büyüme gösterdi (GfK).

Buna ek olarak, giderek artan kullanıcı topluluğunu desteklemek amacıyla Türkiye’deki BlackBerry Geliştiriciler ekosistemi de gelişiyor.

RIM, çeşitli sosyal yardım girişimleri, sponsorluklar ve burslar aracılığıyla, eğitimi ve birlikte düşünme yeteneklerini destekliyor.

RIM, ofislerinde, okullarda, kampüslerde ve birçok topluluk içerisinde gençlerin yeteneklerini geliştiren ve fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi alanlara yönelmeleri konusunda onları teşvik eden fırsatları destekliyor.

RIM’in bu alandaki global sosyal sorumluluk faaliyetleri ve raporu hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Sizce RIM’in FATİH projesindeki şansı nedir?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “BlackBerry’nin Patronlarının Gözü FATİH’te!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  eleştiri iyi birşeydir ama gereksiz olduğunda çok zorlama görünüyor. fatih projesini kimin ne şekilde yaptığıyla ilgilenmeyi bırakıp yapılıp yapılmadığına odaklanalım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Satmayan playbook stoklarını kakalayacaklar işte =P

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah o günleride görücez 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes rant peşinde!

" BlackBerry’nin Patronlarının Gözü FATİH’te! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry’nin Patronlarının Gözü FATİH’te! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry’nin Patronlarının Gözü FATİH’te! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "