Okunma

BlackBerry’ye Flash Desteği


06 Ekim 2009 Salı 18:40
BlackBerry’ye Flash Desteği

BlackBerry akıllı telefonlarının üreticisi Research In Motion (RIM) ile Flash Player’in yaratıcısı Adobe Systems Incorporated birlikte çalışma kararı aldı. Karar, Adobe’nin dünyanın dört bir yanından geliştiricilerin toplandığı Adobe Max konferansında açıklandı. Buna göre, RIM de Adobe Flash Platformu‘nun Açık Ekran Projesi’ne (Open Screen Project) katılmış oldu.

Adobe önderliğinde sürdürülen Açık Ekran Projesi (Open Screen Project), cep telefonları, masaüstü bilgisayarları ve diğer tüketici elektroniği cihazları arasında, bir kullanıcı deneyimi sağlamak için 50’ye yakın sektör liderinin birlikte çalışmasını içeriyor. Projeye dahil olanlar, elektronik cihazlarının bağımsız uygulamalar ve zengin web taraması sağlayan Adobe Flash Platformu’ndan yararlanma imkanına kavuşuyor.

 

Daha fazla bilgi için: www.openscreenproject.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Research In Motion Başkan Yardımcısı Alan Brenner, RIM’in Açık Ekran Projesi kapsamında Adobe ile çalışmaya devam edeceklerini belirterek; “Bu çalışma sayesinde BlackBerry akıllı telefonlarına güzel bir Flash teknolojisi deneyimi sunacağız. Kullanıcılar, artık Flash teknoloji geliştiricileri ile içerik yaratıcılarının Web’e sundukları heyecan verici içerik ve servislerin keyfini çıkarabilecek” diye konuştu.

:: Bu destek telefon satışlarını arttıracak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BlackBerry’ye Flash Desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry’ye Flash Desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry’ye Flash Desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "