Okunma

Blizzard’a Kredi Kartı Yasağı


16 Şubat 2008 Cumartesi 22:00
Blizzard’a Kredi Kartı Yasağı
World of Warcraft‘ın yaratıcısı Blizzard’ın başı bu sefer sürekli olarak oyun yöneticilerine atılan şikayet postalarından değil, oyunla ilgili ödemelerle sıkıntıda. Diyeceksiniz ki, aylık 13 €‘nun kime ne zararı var? Esas mesele çalıntı kredi kartlarıyla yapılan oyun ödemeleriyle oluşan sıkıntı. Buna bir önlem olarak Britanya’daki Halifax bankası ve Bank of Scotland üzerinden yapılan ve Blizzard Entertainment’ın alacaklı olduğu Visa/Mastercard işlemleri gerçekleştirilmiyor.

Banka: Sorun Blizzard’da Değil

Halifax bankasının yaptığı açıklamaya göre sorunun Blizzard’ın ödeme sistemleriyle ilgisi olmadığı belirtilmiş. Sorun tamamen çalıntı kredi kartlarıyla yapılan işlemlerin oluşturduğu sorunlar olduğu belirtilmiş. Bu arada Hem Halifax‘in hem de Bank of Scotland‘ın sitesine baktık; velâkin bir basın bölümü veya açıklama bulamadık. Diğer taraftan bu bankalarla çalışan müşteriler için tek yol bankalarla iletişime geçerek "Evet sahiden de ben ödeme yapmayı istedim" demek.

Bilgi için: Halifax
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Blizzard’a Kredi Kartı Yasağı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    valla bütün kredi kartları yasaklandın. kimsede para yok, kullanıyorlar kredi kartlarını sonra borç batağındasın. bir devlet böyle çökertilebilir.
    komplo teoristi :p

" Blizzard’a Kredi Kartı Yasağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard’a Kredi Kartı Yasağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard’a Kredi Kartı Yasağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "