Okunma

Blizzard Dine Yasak Getirdi!


24 Mayıs 2012 Perşembe 06:20
Blizzard Dine Yasak Getirdi!

Blizzard‘ın Diablo 3‘ünü oynamayı düşünüyorsanız, karakterinize isim verirken iki kez düşünmeniz gerektiğini söylememiz gerekiyor.

Zira Blizzard, Diablo 3‘te “Christian”, “Islam”, “Catholic”, “Mormon” ve “Hindu” gibi isimlere komple yasaklar getirdi ve karakterlere bu isimlerin koyulmasını engelledi.

Farkettiğiniz gibi bu hareket direkt olarak İslam’a karşı değil, tüm dinlere saygı amacıyla yapılmış bir hareket. İnsanların inançlarıyla dalga geçilmesinin önüne geçmek istiyorlar.

Fakat bu isimler haricinde Scientology, Muhammad ve Buddhism gibi isimler yasaklanmış durumda değil. Scientology’nin ciddiye alınmadığı için yasaklanmadığı ortada. Muhammad ise dünyada en çok kullanılan isim olması nedeniyle yasaklı listesinden çıkarılmış.

:: Blizzard’ın bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

54 yorum - “Blizzard Dine Yasak Getirdi!”

  1. nefessiz dedi ki:

    Arkadaşlar sonuçta habere dikkat çekilmeli ki okunsun traj vb için aslı alakasız bir sürü haber okuyoruz. Burada ise başlık gayet güzel (şu ankinden bahsediyorum) başlık ile uyumlu gayet güzel. Bence SDN de zaten böyle yanlış bir konuya izin vermez. TEbrik ediyorum editörü.

  2. Uranos dedi ki:

    Hassas konular bunlar ortam zaten hemen gerilmiş relax

  3. masterbaba dedi ki:

    satanist oyunundan ne beklenirki baş***** hizmet etmiyenin oyunda işi yok.

" Blizzard Dine Yasak Getirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard Dine Yasak Getirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard Dine Yasak Getirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "